Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Квітневий снігопад нагадав нам про зміну клімату

Квітневий снігопад ще раз нагадав нам усім про зміну клімату, необхідність зниження викидів парникових газів та адаптації до нових умов. На думку екологічної організації «Голос Природи», випадання снігу в розпал весни наочно продемонструвало наслідки кліматичних змін.

 

Зміна клімату щедро дарує нам неприємні сюрпризи

18 квітня практично по всій Дніпропетровській області випав сніг. Снігопад і шквальний вітер тривали кілька днів, температура повітря впала вдень з +18 до 0, а вночі - з 8 до - 4 градусів Цельсія. Різка зміна погоди стала причиною сплеску дорожньо-транспортних пригод, випадків травматизму у пішоходів, нападів серцево-судинних захворювань  у людей похилого віку. Через розрив ліній електропередач і аварійного відключення електрики зупинилася робота шкільних і дошкільних установ, магазинів, підприємств, банків. Незважаючи на спроби аварійних служб оперативно вирішити проблеми, пов'язані зі снігопадом, жителі сіл Петриківського та Криничанського районів не мали можливості користуватися електрикою більше 3-х днів. Кам'янське 19 квітня виглядало гнітюче, створювалося відчуття, ніби в місті життя повністю зупинилося. Навіть сьогодні, через півмісяця після катаклізму, багато городян не мають змоги користуватися інтернетом. Спостерігаючи за цим жахом, відразу згадується промова ДіКапріо на кліматичній конференції ООН в Парижі, під час якої він сказав про те, що шанс зберегти кліматичну систему упущений, процесс зміни клімату розпочато, тепер людству потрібно думати про безпеку і адаптацію до нових кліматичних умов. Будучи послом світу при ООН, відомий голлівудський актор зняв новий документальний фільм («До потопу»/ «Before the Flood», 2016), в якому ще раз показав наслідки споживання вуглецевого палива, безвідповідальної вирубки лісів, нераціонального ведення сільського господарства.

 

Голос Природи продовжує боротися з кліматичною безграмотністю

Незважаючи на те, що про тему зміни клімату вжебагато написано, сказано і знято, багато людей продовжують вважати, що проблема зміни клімату не є небезпечною і носить характер повільних, послідовних сезонних змін протягом тривалого терміну часу. В дійсності зміна клімату призводить до різких змін погодних умов, збільшення випадків природних катаклізмів (зливові дощі, снігопади, посухи, шторми і буревії), які в край складно прогнозувати. В результаті дуже сильно страждають не тільки міська інфраструктура, а також місцеві дачники і городники, фермери і великі сільськогосподарські кампанії. Квітневий снігопад в Кам'янському практично повністю знищив цвіт абрикос, вишні, персиків та інших культур, що в свою чергу негативно позначиться на врожайності і стане причиною дефіциту місцевих фруктів. Для того, щоб знизити ризики нанесення економічних збитків, органам місцевого самоврядування необхідно серйозно думати над питанням адаптації, проаналізувати найбільш уразливі сфери міського життя, розробити спеціальні програми дій, створити підрозділи оперативного реагування. Наприклад, в Кам'янському, на думку екологічної організації «Голос Природи», в першу чергу, потрібно зробити реконструкцію системи відводу дощової води, переглянути систему інженерних комунікацій (зв'язок, інтернет, енергопостачання), розробити методику озеленення міста, збільшити площу зелених зон, утеплити суспільноважливі будівлі (лікарні, школи, дитячі садки). На даний момент «Голос Природи» закінчує роботу над випуском двох брошур, в яких розповідається про важливість адаптації до зміни клімату та шляхи зниження ризиків локального підтоплення. Брошури будуть доступні як в електронному вигляді на інформаційних ресурсах організації «Голос Природи», так і в друкованому вигляді в шкільних і міських бібліотеках.


Опубліковано 12.05.2017
409 переглядів | для друку