Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Енергозбереження не любить формалізму

2016 рік закінчився для Кам’янського (Дніпродзержинська) прийняттям двох важливих програмних документів в сфері енергозбереження: Плану дій сталого енергетичного розвитку (далі – ПДСЕР) і Програми енергоефективності міста на 2017 рік. Обидва програмних документа спрямовані на зниження споживання енергії в місті. На думку екологічної організації «Голос Природи», через формальне ставлення розробників до написання програмних документів городяни не зможуть відчути результати виконання цих програм.

 

Де і коли проводились енергетичні аудити в Кам’янському?


В черговий раз організація «Голос Природи» стала свідком формального ставлення відповідальних чиновників до процедури розробки серйозних програмних документів у сфері енергозбереження. Організація «Голос Природи» вже не перший рік бере участь у розробці міських програм,  входячи до складу спеціальних робочих груп. Однак, незважаючи на офіційний статус, на даний момент «Голос Природи» не може похвалитися серйозними досягненнями. Найчастіше критика і пропозиції з принципових питань ігноруються розробниками, а враховуються тільки зауваження «косметичного» характеру. В першу чергу організацію «Голос Природи» турбує відсутність попередніх досліджень проблем та аналізу результатів виконання попередніх програм. Складається враження, що всі програми з енергозбереження в Кам’янському за останні роки були розроблені виключно для освоєння бюджетних коштів в інтересах певної групи людей, а не заради скорочення споживання енергоресурсів. Наприклад, в ПДСЕР розробники, описуючи проблеми, цілі і шляхи їх досягнення, посилаються на рекомендації енергетичних аудитів, що проводилися в Кам’янському. Однак представники «Голос Природи» звернули увагу на те, що в ПДСЕР немає жодного посилання на ресурси, де можна було б ознайомитися з рекомендаціями проведених енергетичних аудитів. В списку базових документів для розробки ПДСЕР звіти про проведені аудити також не згадуються. Цілком імовірно, що насправді ніяких енергоаудитів у Кам’янському не проводилося. На даний момент «Голос Природи» намагається отримати інформацію про проведення енергетичних аудитів у нашому місті.

 

Запит EnAUDIT 2017
 Скан запиту  Скан відповіді у pdf-форматі (9 стр.)

 

«В останні роки спостерігаються істотні зміни на краще, як у процедурі складання програм, так і в структурі програмних документів. Проте, незважаючи на позитивні зміни, у громадськості є причини для серйозного занепокоєння. Зокрема, ми не можемо з’ясувати, яким чином у Кам’янському збираються дані про споживання енергії, яким є обсяг реальних енергетичних втрат в системі централізованого опалення і водозабезпечення, яким є потенціал економії споживання енергоресурсів та за рахунок яких заходів планується його реалізувати.Відповіді на ці питання можна було б знайти в матеріалах енергетичних аудитів, однак поки що у нас не було можливості ознайомитися з цією інформацією», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи».

Участь організації «Голос Природи» у розробці Плану дій сталого енергетичного розвитку стала можливою завдяки фінансовій підтримці в рамках проекту CLEEN / «Енергоефективність: створення коаліцій на місцях».


Опубліковано 30.01.2017
386 переглядів | для друку