Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
У Кам’янському триває робота зі зниження ризику підтоплення

У Кам’янському розпочаті роботи зі зниження ризику локального підтоплення на нових локаціях, що розташовані на вулицях Нікопольська і Булавіна. Ці ділянки були відібрані організацією «Голос Природи» на підставі звернень місцевих жителів і рекомендацій керівництва департаменту житлово-комунального господарства. Роботи з відновлення зливових систем на цих локаціях планується завершити до середини січня 2017 року.

 

Жителі вулиці Нікопольська доведені до відчаю

 

Організація «Голос Природи» з самого початку реалізації проекту «Адаптація Кам’янського (Дніпродзержинська) до зміни клімату: зниження ризику локального підтоплення» проводила огляд стану зливової системи на вулиці Нікопольська. Будинки, розташовані на цій вулиці, систематично підтоплює протягом декількох останніх років. Жителі налякані тим, що в підвалах тривалий час стоїть вода, це може привести до просідання фундаменту і руйнування будинку. Спроби самостійно боротися з підтопленням не дали позитивного результату. Деякі мешканці, доведені до відчаю, лякали депутатів і чиновників погрозами самоспалення прямо на сесії міської ради. На щастя, тепер немає необхідності в таких відчайдушних вчинках. На думку підрядників (ТОВ «АКВАТЕХ»), проблема відведення дощової води за адресою вул. Нікопольська/40 буде вирішена повністю.


«Ми хочемо не просто відновити зливову систему на вулиці Нікопольська. Враховуючи рекомендації наших партнерів ТОВ «АКВАТЕХ», ми плануємо в якості експерименту встановити приймальний колодязь литого типу з водонепроникним дном. У Кам’янському таке обладнання буде встановлюватися вперше. Колодязі з водонепроникним дном доцільно встановлювати поблизу житлових будинків для того, щоб повністю виключити ймовірність підтоплення будівель», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи»

 

На вулиці Булавіна доведеться боротися з підтопленням комплексно

 

Жителі вулиці Булавіна були одними з перших, хто відреагував на конкурс організації «Голос Природи» і подав заявку на участь у проекті. Після попереднього огляду стало зрозуміло, що це одна з найскладніших ділянок. Практично всі будинки на цій вулиці постійно підтоплює, як під час дощів, так і в суху погоду. Під час першого огляду представники «Голос Природи» не одразу змогли розібратися у всіх причинах проблеми. При візуальному огляді складалося враження, що причиною підтоплення є високе розташування ґрунтових вод. Повторний огляд цієї локації здійснювався розширеним складом робочої групи, що складалася зі співробітників департаменту житлово-комунального господарства, представників ТОВ «АКВАТЕХ» і організації «Голос Природи». Після детального аналізу проблеми стало зрозуміло, яким чином можна допомогти жителям вулиці Булавіна. Виявилося, що необхідно не тільки прочистити канали відкритого типу, а й відновити відведення води з озера по вулиці Лікарська. Це озеро розташоване вище, ніж вулицяБулавіна. Порушення відведення води призвело до того, що озеро переповнюється щоразу після випадання опадів і в результаті відбувається підтоплення будинків і вулиць, розташованих нижче.

«На вулиці Булавіна планується очистити зливову систему відкритого типу протяжністю більше 200 метрів, а також прочистити колектори, які з’єднують канали між собою. Жителі вулиці Булавіна були приємно здивовані результатами виконання робіт з перших днів розчищення каналів. Вперше за останні роки вони побачили, як з їх дворів пішла вода», – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи».

Реалізація практичних проектів з ремонту й відновлення зливових систем в Кам’янському стала можливою завдяки проекту ClimateForumEast II та фінансовій підтримці Європейської Комісії, Австрійського Агентства з Розвитку, Австрійського Червоного Хреста і Національного екологічного центру України.


Опубліковано 28.12.2016
443 переглядів | для друку