Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Чорні стрічки напередодні Нового року

17 грудня 2016 року активісти екологічної організації «Голос Природи» провели в Кам’янському символічну акцію «Дерева Кам’янського хочуть жити», під час якої пов’язали траурні стрічки на понівечені дерева по вулиці Г. Романової.

З липня 2016 року організація «Голос Природи» намагається з’ясувати причини некваліфікованої обрізки дерев в Кам’янському. За ініціативою «Голос Природи» пройшло декілька екстрених нарад, під час яких місцева влада пообіцяла вжити заходів для підвищення якості обслуговування зелених насаджень. У жовтні організація «Голос Природи» запропонувала провести круглий стіл за участю науковців, відповідальних чиновників, депутатів і представників комунальних підприємств для обговорення шляхів підвищення рівня озеленення. Ідея проведення круглого столу була попередньо підтримана чиновниками, але нажаль в кінцевому рахунку жодного продуктивного діалогу не відбулося. Комунальні підприємства та підрядні організації продовжують знищувати дерева і паралельно вести інформаційну війну з захисниками зелених насаджень. У жовтні 2016 року жителі міста стали свідками того, як комунальне підприємство «Зеленбуд» понівечено всі дерева в центральній частині міста по вулиці Г. Романової, провівши «аварійне омолодження»1  дерев шляхом обрізки 80-100% крони кожного дерева. Цей випадок викликав обурення серед людей, які проживають на цій вулиці і ведуть підприємницьку діяльність.

Щоб оцінити екологічні та соціальні наслідки варварського ставлення до дерев, організація «Голос Природи» звернулася до вчених, кандидатів біологічних наук – Вадима Володимировича Манюка, члена еколого-туристичного об’єднання «Орлан», і Барановського Бориса Олександровича, провідного співробітника НДІ біології, членаорганізації «Всеукраїнська екологічна ліга», з проханням оцінити стан дерев по вулиці Г. Романової після обрізки. На думку вчених, більшість постраждалих дерев в найближчі 1-3 роки захворіють і загинуть. Правильність і реалістичність цього висновку підтверджується численними фактами загибелі дерев, які зазнали аналогічної обрізки крони протягом останніх 3 років. Приклади дерев, які загинули в результаті неправильної обрізки, можна знайти практично в кожному районі міста Кам’янське. Але якщо раніше це були окремі випадки, то сьогодні варварська обрізка дерев стала масовим явищем. Немає жодних сумнівів у тому, що на вулицях, де протягом 2016 року було застосовано таку технологію обрізки крон дерев, зелені насадження можуть повністю зникнути.

«Ми вирішили позначити дерева, понівечені «Зеленбудом», символічними пов’язками з бинтів і траурних стрічок, щоб наочно продемонструвати, що ці дерева приречені на хвороби і загибель. Таким нестандартним способом ми прагнемо привернути увагу городян до проблеми низької якості обслуговування зелених насаджень в Кам’янському, – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи». – Чиновники постійно скаржаться на неможливість впливати на підприємства-забруднювачі, але сфера обслуговування зелених насаджень повністю регулюється органами місцевого самоврядування. Що заважає владі підняти рівень озеленення в місті й поліпшити якість обслуговування зелених насаджень?».

«В умовах міста дерева відіграють надзвичайно важливу екологічну роль: вони поглинають промислові викиди і виробляють кисень, охолоджують повітря в жарку пору року, створюють тінь, затримують опади, регулюють рівень ґрунтових вод в ґрунті. Цінність дерев для промислових міст з високим рівнем забруднення повітря, таких, як Кам’янське, неможливо виразити в грошовому еквіваленті, по суті, це «зелене золото». Ми просто зобов’язані ставитися до дерев дбайливо, з любов’ю і турботою, – заявила Ганна Каніболоцька, біотехнолог, випускниця кафедри екології ДДТУ.

Для довідки: За даними ВООЗ (Всесвітньої організації охорони здоров’я), кожна дев’ята смерть у світі пов’язана із забрудненням повітря. Україна очолює список держав за кількістю смертей від забруднення повітря співвідносно із загальною чисельністю населення. Кам’янське є одним з найбільш забруднених міст України. Дерева, зокрема тополі, мають унікальну здатність поглинати шкідливі токсичні викиди. Однак сьогодні рівень озеленення Каменського не відповідає державним нормам. В місті не проводяться процедури обліку та інвентаризації зелених насаджень, відсутній реєстр зелених насаджень. Така ситуація унеможливлює контроль використання бюджетних коштів, що виділяються на обслуговування зелених насаджень в Камянському.

1Пояснення: Термін «аварійне омолодження», вжитий працівниками підрядних організацій та співробітниками КП «Зеленбуд» при розмові з активістами організації «Голос Природи». В офіційних нормативних документах такий термін відсутній. Існують два окремих терміна – «аварійне обрізання» й «омолоджувальне обрізання», що позначають два різних види обрізки, жоден з яких не передбачає знищення 80% крони дерева і більше.


Опубліковано 21.12.2016
348 переглядів | для друку