Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Дніпропетровській області загрожує бактеріологічне забруднення ґрунтових вод!

Жителі села Єлизаветівка (Дніпропетровська обл.) звернулися до громадської екологічної організації «Голос Природи» зі скаргою на діяльність птахофабрики «Оріль-Лідер» (торгівельна група «Наша Ряба»). Відтоді, як птахофабрика почала працювати стабільно, сільські жителі постійно відчувають негативний вплив цього підприємства на навколишнє середовище. У повітрі весь час присутні запахи курячого калу, паленого пір'я, зіпсованого м'яса та інших відходів виробництва. Місцеві жителі припускають, що підприємство «Оріль-Лідер» робить несанкціоновані поховання своїх відходів і тривожаться за стан ґрунтових вод, забруднення яких може зробити воду в місцевих колодязях непридатною для пиття.

Для того щоб прояснити ситуацію група активістів екологічної організації «Голос Природи» разом із представниками ЗМІ вирушили обстежити території поблизу птахофабрики «Оріль-Лідер». Жахливу картину побачили активісти «Голос Природи», це навіть складно описати звичайними словами. Прилеглі до птахофабрики землі, що належать резервному фонду сільської ради, завалені купами смердючих відходів. Гниле м'ясо, курячий кал, пір'я, кості, побутове сміття та пакувальний матеріал з логотипом «Наша Ряба» зариваються в ями на глибину 1,5-2 метра або просто звалюються насипом, а потім рівняються бульдозером. На місці несанкціонованих поховань неможливо перебувати тому, що сильно смердить. Цікаво, скільки років сюди не ступала нога співробітників екологічної інспекції або СЕС?

У селі Єлизаветівка дуже високо розташовані ґрунтові води, в останні роки, на поверхні з'явилися цілі озера. Старожили стверджують, що саме, у районі птахофабрики тече підземна ріка, бактеріологічне зараження якої може зробити непридатною для пиття воду в колодязях цілого регіону Дніпропетровської області. Враховуючи те, що в селах поблизу птахофабрики немає водопроводу, забруднення ґрунтових вод може привести до масових захворювань серед місцевих жителів. Можуть постраждати не тільки жителі сіл, але й населення Дніпродзержинська, що активно купує у селян продукти сільського господарства.

Керівництво птахофабрики «Оріль-Лідер» має плани розширення підприємства, задля цього вже отримані дозволи на резервування земельних ділянок. Узгодження з місцевими жителями питання виділення землі проходить із грубим порушенням чинного законодавства. Так, 16 березня 2007 було здійснено спробу провести громадські слухання в селі Єлизаветівка без участі місцевих жителів, але після появи на зборах активістів «Голос Природи», слухання перенесли на кінець березня.

«Небезпека бактеріологічного забруднення ґрунтових вод у селі Єлизаветівка очевидна й державні органи зобов'язані прийняти всі необхідні міри для недопущення спалаху масових захворювань, а також обов'язково порушити кримінальну справу і притягти до відповідальності тих, хто закопує гнилу курятину в землю» - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи.

При виникненні питань, звертайтеся за телефонами: 8 05692 67439, 8 067 6811316.

Спасибі, за інформаційну підтримку.


Опубліковано 19.03.2007
3317 переглядів | для друку