Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Еко-активісти викликають жах у звіроферми

19 квітня 2016 року, керівництво звіроферми з розведення норки ТОВ «ВБК«Агропромінвест» відмовилося пустити на свою територію депутатів і представників громадськості під час планової перевірки державної екологічної інспекції. Організація «Голос Природи», вважає, що страх керівництва звіроферми перед громадськістю дає привід припускати, що підприємство веде свою діяльність з грубими порушеннями природоохоронного законодавства.

19 квітня 2016 року, в Дніпропетровській області (с. Шульгівка) почалася планова перевірка державною екологічною інспекцією звіроферми з розведення норки ТОВ «ВБК«Агропромінвест». До складу перевиряючої комісії були включені представники громадської екологічної організації «Голос Природи», Національного екологічного центру України, громадської організації «Шульгівська громада». Крім цього, реагуючи на скарги та звернення громадян, в перевірці виявили бажання взяти участь депутат Дніпропетровської обласної ради Володимир Хорішко та депутат Шульгівської сільської ради Віктор Зезюлін. Планова перевірка звіроферми проводиться екологічною інспекцією з 18 квітня по 11 травня 2016 року.

Керівництво звіроферми відмовилося впустити еко-активістів на територію свого підприємства, не дивлячись на те, що представники громадських організацій були офіційно включені до складу перевіряючої комісії. Присутні депутати також не змогли взяти участь в перевірці, хоча мали для цього всі законні підстави. Таким чином перевірка діяльності звіроферми почалася без участі громадськості та народних обранців.

Для того, щоб зафіксувати факт небажання підприємства впускати на свою територію перевіряючу комісію в повному складі довелося викликати поліцію. Приїзду правоохоронців чекали більше 3 годин і швидше за все не дочекалися б, якби не особисте сприяння депутата обласної ради Володимира Хорішко та його брата Дмитра Хорішко, помічника народного депутата Віктора Кривенка. Депутатам довелося приїхати у відділення поліції Петриківського району і вимагати вислати наряд міліції до місця події. В остаточному підсумку, за фактом небажання впускати громадськість в складі перевіряючої комісії було складено і передано заяви в органи внутрішніх справ. Цей випадок не є єдиним інцидентом. У грудні минулого року, керівництво звіроферми відмовилося впустити на свою територію державну архітектурно-будівельну інспекцію, перевірку не вдалося провести навіть за зверненням до міліції.

Звіроферма з розведення норки ТОВ «ВБК «Агропромінвест» почала свою господарську діяльність в 2015 році без проведення державної екологічної експертизи, що є обов'язковою процедурою для об'єктів підвищеної екологічної небезпеки. З грудня 2015 року на звірофермі утримується близько 24 000 тварин, планується 70 000 маточного поголів'я. Згідно з постановою КМУ № 808 від 28.08.2013 р. Тваринницькі підприємства, на яких утримується понад 3 000 пухнастих тварин, є об'єктами підвищеної екологічної небезпеки.

За додатковою інформацією звертатися:
Євген Колішевський, виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи»: (05692) 6 74 39, (067) 681 13 16.
Вікторія Левкина, голова громадської організації «Шульгівська громада»: (096) 330 85 46.


Опубліковано 21.04.2016
647 переглядів | для друку