Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Хто поверне тепло в школи Дніпродзержинська?

У Дніпродзержинську сім шкіл закрито на карантин через хворобу дітей. Офіційна версія – епідемія грипу. На думку екологічної організації «Голос Природи», причиною підвищеної захворюваності дітей є не тільки вірус грипу, а й неякісне опалення в навчальних закладах.

Зимові карантини в школах стали порочної традицією

Як повідомляє інформаційний сайт www.5692.com.ua, в Дніпропетровській області 204 школи закрито на карантин, близько 91 тисячі дітей (32%) тимчасово не ходять в школу. На тлі інших міст Дніпродзержинськ є лідером за рівнем захворювання дітей на грип та ГРЗ. Публікацію на цю тему можна прочитати за посиланням: http://www.5692.com.ua/article/1109472.

Щорічне закриття шкіл на карантин в зимовий час стало порочної традицією, яка призводить до неприємних ситуацій: зриву навчального процесу, культурних і спортивно-масових заходів; знаходженню дітей без нагляду вчителів і батьків; невиконання шкільних програм і нерівномірного розподілу навчального навантаження.

Пора почати правильно оцінювати роботу керівників шкіл та вжиті органами влади заходи. Якщо школа закрита на карантин, це означає, що профілактичні заходи щодо запобігання захворюванню учнів були виконані не в повному обсязі або взагалі були відсутні. До речі, в Дніпродзержинську є школи, які за останні 10 років жодного разу не закривалися на карантин в зимовий час. Такий результат досягається завдяки дотриманню нескладних малобюджетних правил організаційного характеру: регулярне провітрювання приміщень, вітамінізація учнів, виконання профілактичних заходів, контроль фізичного стану школярів, дотримання правил гігієни та забезпечення сприятливих побутових умов.

 

Винен не тільки грип, а й холод

Грип не завжди є єдиною причиною масового захворювання дітей. По-перше, для європейських країн грип є природним захворюванням, організм здорової людини цілком здатний самостійно боротися з цим вірусом. Відомо, що вірус грипу активно поширюється в зимовий час при температурі повітря від +5 до –5 градусів. У школах Дніпродзержинська окремі класи почали відправляти на карантин, коли на вулиці був сильний мороз (від –15 до –17 градусів). При такій температурі вірус грипу, як і будь-які інші інфекційні респіраторні захворювання, не може прогресувати. Однак факт масового захворювання дітей мав місце. Який же фактор міг вплинути на стан здоров’я дітей? На думку екологічної організації «Голос Природи», причиною масового захворювання дітей могли бути незадовільні умови навчання в окремих школах Дніпродзержинська: низька температура повітря через погане опалення, сухе повітря внаслідок порушення режиму провітрювання та використання спіральних обігрівачів, втрати тепла через вікна старого зразка або через неякісну установку сучасних вікон.

«Організація«Голос Природи»більше 6 місяців вивчає споживання енергії та стан опалювальних систем в місцевих навчальних закладах. Ця робота ведеться в рамках проекту СLEЕN/«Енергоефективність: створення коаліцій на місцях» з метою підготовки рекомендацій щодо підвищення енергоефективності для місцевої влади. Практично у всіх школах, побудованих в 80-х роках (типові проекти, панельні споруди на лівому березі та в інших районах), порушена система проектного опалення. В цих школах було сплановано комбіноване опалення: централізоване – цілодобово, плюс подача теплого повітря від генератора – в навчальний час. Крім того, виконання псевдо енергозберігаючих проектів в 90-х роках перетворило деякі школи на холодильні камери (наприклад, гімназію №39). Не дивно, що в таких навчальних закладах діти масово хворіють на простудні захворювання, – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». – Зараз, коли питанням енергозбереження надається велике значення, місцевій владі необхідно шукати можливості та засоби для утеплення шкіл і відновлення систем комбінованого опалення. Це дозволить не тільки створити сприятливі умови в школах, а й уникнути масового захворювання дітей в зимовий період».


Опубліковано 25.02.2016
618 переглядів | для друку