Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
В центрі уваги екологів – важливі державні процеси

З 3 по 6 грудня 2015 року активісти «Голос Природи» взяли участь у тренінгу для організацій, які намагаються ініціювати та підтримувати виконання енергозберігаючих заходів у своїх населених пунктах. Тренінг «Моніторинг політики та державного бюджету» проводився громадською організацією «Екоклуб» (м. Рівне) в рамках партнерського співробітництва за проектом CLEEN («Енергоефективність: створення коаліцій на місцях»). В тренінгу взяло участь 10 організацій з України та 6 з Молдови. В ході навчання були проведені заняття з роз’яснення важливих процесів в українському суспільстві, а саме: децентралізації влади, прийняття нових законів, що стимулюють підвищення енергоефективності. На думку «Голос Природи», громадські екологічні організації повинні максимально ефективно використовувати можливості, які дають позитивні зміни останніх років, для зниження забруднення навколишнього середовища та підвищення рівня енергетичної незалежності держави.

 

Децентралізація влади буде серйозним випробуванням для українського суспільства


Коли громадська діяльність ведеться без розуміння процесів, які відбуваються в суспільстві, вона стає незрозумілою як для звичайних людей, так і для органів влади. Ось чому громадським організаціям потрібно враховувати зміни, які відбуваються в політиці та законодавстві. Щоб розповісти активістам про специфіку роботи органів місцевого самоврядування, джерела формування і витрати місцевого бюджету, а також про роль громадських організацій у процесі децентралізації влади, на тренінг був запрошений депутат Рівненської міської ради 3-х каденцій, Сергій Богданович Паладійчук. Під час своїх виступів Сергій Богданович акцентував увагу слухачів на важливості побудови конструктивного діалогу і робочих відносин між громадськістюта владою. Дуже часто громадські активісти сприймають владу і чиновників вороже, готові критикувати, але не здатні робити зустрічні пропозиції та співпрацювати. В такій атмосфері неможливо побудувати партнерську співпрацю, що призводить до неможливості відстоювати інтереси громадян і впливати на прийняті рішення. Децентралізація істотно розширює повноваження місцевих органів влади і дає нові можливості для співпраці з громадськими організаціями, як у питаннях екології та енергозбереження, так і в інших сферах.

«Україна робить лише перші кроки на шляху децентралізації влади і потрібно розуміти, що ми не відразу побачимо позитивні результати цього процесу, оскільки чиновники та громадяни довго жили в країні, де все життя дуже сильно зарегульоване, а рішення приймаються виключно“зверху вниз”. Робити перші кроки завжди дуже важко, це означає, що буде багато труднощів. В цей момент буде легко критикувати владу, але я пропоную сфокусувати свою увагу не на конфронтації, а на партнерському співробітництві, – розповів депутат рівненського міської ради Сергій Паладійчук. – Децентралізація відкриває перед громадськими активістами великі можливості, важливо цими можливостями скористатися».

 

В Україні включилося «зелене світло» для енергоефективності


В 2015 році в Україні було прийнято ряд законів, які можна використовувати для просування проектів з енергоефективності та зниження споживання енергоресурсів, серед яких Закон про ЕСКО (www.zakon.rada.gov.ua/go/327-19), а також Національний план дій з питань енергоефективності до 2020 року. Щоб нові механізми та інструменти підвищення енергоефективності швидше почали давати результати, дуже важлива підтримка громадських організацій. На тренінгу представники рівненської організації «Екоклуб» розповіли, з чого потрібно починати вести місцеві кампанії з енергозбереження та поділилися успішним досвідом інших міст. Екоклубівці вважають, що починати потрібно зі складання енергетичного балансу населеного пункту (структура споживання різних видів енергії) та аналізу споживачів. Це допомагає зрозуміти, де місцева влада реально може зменшити споживання енергоресурсів, скоротити енергетичні втрати та, в кінцевому рахунку, знизити викиди парникових газів.

«Сьогодні, коли в Україні прийняті реальні інструменти, що дозволяють стимулювати реалізацію проектів з енергоефективності, громадським організаціям важливо активізувати свою роботу з населенням і владою. Ми можемо ініціювати і особисто брати участь в акціях інформаційного характеру, розробці місцевих програмних документів і навіть у створенні спеціальних фондів», – роз’яснив Дмитро Сакалюк, координатор проектів з енергоефективності організації «Екоклуб».

Тренінг «Моніторинг політики та державного бюджету» – це вже третій захід, який проводить організація «Екоклуб» для учасників проекту CLEEN («Енергоефективність: створення коаліцій на місцях») з метою підвищення їх професійного та організаційного рівня. Перший тренінг проводився в липні 2015 року в рамках табору еко-активістів «EnergizerCamp», другий – у вересні 2015 року в Молдові, третій – у грудні 2015 року в Карпатах. Проект CLEEN фінансується Європейським Союзом, в його реалізації беруть участь близько 30 громадських організацій з Молдови, Грузії, Вірменії та України.


Опубліковано 18.12.2015
812 переглядів | для друку