Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Енергозбереження – час переходити до конкретних справ!

Актуальність проблеми неефективного використання енергоресурсів в Україні зростає щодня. Це обумовлено факторами політичного, економічного та екологічного характеру. Водночас, незважаючи на зміни в державній політиці і наявність інструментів міжнародного співробітництва, на місцевому рівні результатів підвищення енергоефективності поки не видно. На думку екологічної організації «Голос Природи», однією з причин відсутності результатів є формалізм роботи органів місцевого самоврядування.

Енергозбереження не повинно погіршувати умови життя


В Дніпродзержинську вже є сумний досвід реалізації «енергозберігаючих проектів», які призвели до погіршення умов життя та праці населення. Саме тому багато городян без особливого ентузіазму сприймають програми, спрямовані на зниження споживання енергоресурсів. Щоб уникнути негативного ефекту вжитих заходів, місцеві програми з підвищення енергоефективності повинні ґрунтуватися на результатах попередніх досліджень, розроблятися у відкритому форматі і обов’язково із залученням кваліфікованих фахівців. Грамотне реформування енергетичного сектора на місцевому рівні може забезпечити економію бюджетних коштів, що виділяються на покупку енергоресурсів, підтримку місцевого бізнесу та створення нових робочих місць, поліпшення стану навколишнього середовища та умов життя населення. Незважаючи на складну політичну ситуацію в Україні, сьогодні можливостей для реалізації енергозберігаючих програм набагато більше, ніж торік. Однією з таких можливостей є європейська ініціатива «Угода мерів», в рамках якої керівники міст беруть на себе добровільне зобов’язання до 2020 року скоротити викиди вуглекислого газу на 20% за рахунок зниження споживання традиційних енергоресурсів і підвищення частки відновлюваної енергетики. З 2014 року Дніпродзержинськ приєднався до європейської ініціативи «Угода мерів», однак плани щодо створення системи муніципального енергетичного менеджменту та розробка програми дій поки не реалізовані.

 

В галузі енергоефективності пора переходити до конкретних справ


Керівництво Дніпродзержинська ще на початку року приєдналося до європейської ініціативи і підписало Угоду мерів. Для виконання взятого зобов’язання зі зниження викидів вуглекислого газу в місті було прийнято рішення створити спеціальну комісію, до якої вже увійшли представники профільних департаментів та організації «Голос Природи». Свою роль у роботі комісії «Голос Природи» бачить у проведенні попереднього дослідження рівня споживання енергоресурсів різними категоріями користувачів, підготовці рекомендацій щодо зниження рівня споживання, залученні кваліфікованих експертів і стимулюванні активізації роботи місцевих органів влади. Організація «Голос Природи» вже підготувала і відправила перші інформаційні запити, провела консультації з місцевими підприємцями та опитування різних категорій населення, знайшла можливість залучити фахівців в рамках співпраці за проектом (CLEEN / «Енергоефективність: створення коаліцій на місцях»). Водночас, не можна сказати, що робота в цьому напрямку з боку місцевої влади розвивається активними темпами. Процес створення спеціальної комісії так і не завершено, а листи-відповіді окремих інстанцій нагадують формальні відписки (наприклад, копія відповіді територіального центру соціального обслуговування Баглійського району м. Дніпродзержинськ №386 від 19.11.2015).

«Організація “Голос Природи” занепокоєна пасивністю роботи місцевої влади в рамках Угоди мерів. Незважаючи на те, що взяті зобов’язання є добровільними, мова йде про імідж та авторитет Дніпродзержинська на міжнародному рівні, – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – Ми сподіваємося, що з обранням нового мера місцева влада Дніпродзержинська нарешті перейде від слів до конкретних справ у галузі енергоефективності».


Опубліковано 17.12.2015
768 переглядів | для друку