Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Молодь світу вимагає повної відмови від викопного палива

2 грудня активісти молодіжних організацій провели яскраву символічну акцію на підтримку Форуму Найбільш Вразливих Країн (ClimateVulnerableForum) на кліматичному саміті ООН в Парижі. Молоді лідери з країн, які найбільше потерпають від негативних наслідків зміни клімату, звернулись до делегатів саміту, вимагаючи встановлення амбітної довгострокової мети в Паризькій угоді. В понеділок, 30 листопада, Форум Найбільш Вразливих Країн прийняв Декларацію Маніла-Париж, що є на даний момент найбільш злагодженим закликом країн-членів ООН до повної декарбонізації та переходу до 100% відновлюваної енергетики до 2050 року з метою зупинити підвищення глобальної температури на позначці 1,50.

Учасники акції намалювали на своїх обличчях коло навколо правого ока, що символізує позначку «нуль» і означає основну вимогу акції – перехід до нульового використання викопного палива, тобто повна декарбонізація, до 2050 року. Політичне рішення про різке скорочення частки викопного палива в енергетичному балансі світу, аж до повної відмови від нього та переходу до 100% відновлюваної енергетики до 2050 року, є необхідним для утримання глобального потепління в межах 1,5℃. На встановленні саме такої глобальної довгострокової мети наполягають країни, найбільш вразливі до зміни клімату, перш за все малі острівні країни. Однак переважна більшість розвинених країн та країн, що розвиваються, не бажають швидко відмовлятись від викопного палива і в якості довгострокової мети розглядають 2℃. Науковці стверджують, що на даний момент обидві мети є цілком досяжними, але утримання глобального потепління в межах 1,50 вимагає від світової спільноти більш рішучих дій по скороченню викидів парникових газів та переходу від викопного палива до відновлюваних джерел енергії.


Організатором акції виступила американська молодіжна організація SustainUS.Її активісти вважають, що для досягнення прийнятної для всього світу глобальної мети 1,50, розвинені країни повинні діяти активніше і прискорити скорочення своїх викидів та відмову від використання викопного палива.

Варто зазначити, що сам термін «декарбонізація» є досить новим. Однак його вживання в тексті Паризької угоди в контексті визначення глобальної довгострокової мети активно обговорюється під час переговорного процесу.


Опубліковано 04.12.2015
686 переглядів | для друку