Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Україна готується до кліматичних переговорів, а українці – до глобального кліматичного маршу

Напередодні кліматичного саміту ООН в Парижі лідери та активісти українських громадських організацій готуються до проведення масштабного кліматичного маршу, який відбудеться 29 листопада в Києві.

 

Глобальний марш на захист клімату планети

28-29 листопада в багатьох містах світу пройде Глобальний кліматичний марш, основна мета якого – привернути увагу світової громадськості до кліматичних переговорів у Парижі (COP 21). Очікується, що результатом паризьких переговорів стане укладення лідерами країн нової кліматичної угоди, яка допоможе запобігти кліматичній катастрофі й утримати глобальне потепління в межах 2°С. Для цього всі країни повинні будуть взяти на себе досить серйозні зобов’язання зі скорочення викидів парникових газів, що означає перехід до низьковуглецевої економіки, скорочення видобутку викопного палива та розвиток відновлюваних джерел енергії. Проте невиконання багатьма країнами своїх зобов’язань за минулою кліматичною угодою породжує сумніви в ефективності даного шляху вирішення проблеми. Слабкість нової міжнародної угоди, як і попередньої, полягає в тому, що зобов’язання країн зі скорочення викидів носять декларативний характер, а за їх невиконання не передбачено жодних штрафних санкцій. Саме тому активісти кліматичного руху закликають якомога більше людей у всіх куточках планети приєднатися до Глобального кліматичного маршу, щоб продемонструвати свою рішучість у боротьбі за збереження клімату. Основний заклик Глобального кліматичного маршу, звернений до світових лідерів і делегатів саміту ООН в Парижі – припинити видобуток викопного палива і забезпечити повний перехід до використання відновлюваних джерел енергії до 2050 року.

 

Кожне місто має бути почутим

У зв’язку з недавніми терактами в Парижі, які забрали більше сотні життів і сколихнули весь світ, в столиці Франції офіційно заборонені будь-які масові вуличні заходи, що унеможливлює проведення глобального кліматичного маршу 29 листопада та масової мобілізації кліматичних активістів 12 грудня. Паризькі активісти змушені терміново шукати нові, більш креативні способи висловити свій протест і донести свою позицію. В цих умовах проведення масових акцій в інших містах світу набуває ще більшого значення. Вони повинні стати ще більш масштабними, яскравими і резонансними, щоб компенсувати голос притихлого у скорботі Парижа, та продемонструвати згуртованість і єдність світового співтовариства в боротьбі з найбільш серйозною загрозою планетарного масштабу. Глобальна зміна клімату – це загальна проблема всього людства, жодній країні світу не вдасться уникнути її негативних наслідків, і тільки негайні, рішучі та згуртовані зусилля всіх країн зможуть пом’якшити цей процес. Ось чому постає необхідність в новій, більш сильній кліматичній угоді, яка буде обов’язковою для виконання всіма державами.

«Змінювати систему, а не клімат» закликають українські активісти

У Києві глобальний кліматичний марш пройде 29 листопада і обіцяє стати найбільш масштабною екологічною акцією 2015 року. Організатори запрошують до участі киян і гостей столиці, а також активістів громадських екологічних організацій з усіх куточків країни. Особливої актуальності маршу в Києві додає той факт, що Україна не збирається прощатися з позицією «кліматичного аутсайдера». В минулому, під час кліматичних переговорів ООН, Україна неодноразово отримувала антинагороду «Динозавр дня» («Fossil of the day») за блокування переговорного процесу й відсутність конструктивної позиції з питання скорочення викидів парникових газів. Цього року українська делегація вирушає до Парижа з позицією, в якій задекларовано намір нарощувати, а не скорочувати викиди парникових газів. Згідно з очікуваним національно-визначеним внеском, поданим на розгляд Секретаріату Рамкової конвенції ООН зі зміни клімату, Україна бере на себе зобов’язання не перевищувати 60% рівня викидів парникових газів 1990 року в 2030 році, тобто скоротити викиди парникових газів на 40% від рівня базового року (1990 р.). Однак, у зв’язку зі значним спадом виробництва (зменшення ВВП на 30%), скороченням чисельності населення та зниженням соціальних стандартів життя в Україні, викиди парникових газів за період 1990-2012 рр. вже зменшились на 57% та становили 375,4 млн. т СО2-екв. (за даними національного кадастру за 1990-2012 рр.), або 43% від обсягів 1990 р. Тобто, фактично Україна декларує намір не скорочувати, а збільшувати викиди парникових газів. «Наявна редакція позиції України передбачає, що кількість викидів в країні від сьогоднішнього рівня збільшиться на 40%. У цій позиції не закладено жодного заходу з енергозбереження, жодного плану розвитку відновлюваних джерел енергії, жодного нового законодавства в цій сфері. З цього випливає, що внесок України у подолання глобальної катастрофи нульовий», – констатує Ірина Ставчук, голова відділу зі зміни клімату НЕЦУ. Українська державна система в черговий раз продемонструвала свою інертність і неготовність оперативно реагувати на глобальні виклики сучасності й рухатися в ногу з прогресивною світовою спільнотою. Ось чому учасники кліматичного маршу вийдуть на вулиці Києва з гаслом «Зміни систему, а не клімат!», щоб закликати український уряд до більш рішучих дій у боротьбі з глобальними кліматичними змінами. До таких дій належать заходи з енергозбереження та підвищення енергоефективності, розвиток громадського транспорту та велосипедної інфраструктури, перехід до відновлюваних джерел енергії та реформування сектора енергетики, впровадження системи роздільного збору та переробки відходів, скорочення викидів парникових газів та інших шкідливих промислових викидів.

 

Долучитись до глобального кліматичного маршу в Києві:

https://www.facebook.com/events/788310724610763/

 


Опубліковано 24.11.2015
615 переглядів | для друку