Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Гарячі суперечки на тему екологічної кризи в Дніпродзержинську

16 вересня в Дніпродзержинську на засіданні спеціальної робочої групи було презентовано проект нової екологічної програми міста Дніпродзержинськ на 2016-2020 роки. Обговорення проекту програми проходило у форматі дискусії, під час якої були висловлені критика та пропозиції по її доробці. На думку екологічної організації «Голос Природи» представлений проект програми потребує доопрацювання, бо не відображає всіх факторів, які впливають на здоров'я жителів Дніпродзержинська.

 

 

Коли промислові монстри почнуть скорочувати свої шкідливі викиди?

 

У результаті аналізу підсумків виконання екологічної програми 2010-2015 року були зроблені висновки, що більшість заходів, спрямованих на зниження промислових викидів, не були виконані основними забруднювачами Дніпродзержинська. Незначні скорочення викидів шкідливих речовин, які декларуються керівниками підприємств, відбулися в результаті коливань обсягів виробництва, а не виконання природоохоронних заходів. Основними забруднювачами Дніпродзержинська вважаються підприємства металургійного, хімічного та коксохімічного виробництв.


«Нам не зрозуміло, чому місцева влада Дніпродзержинська дозволяє великим підприємствам-забруднювачам не виконувати взяті на себе зобов'язання і переносити природоохоронні заходи з року в рік, з однієї програми в іншу. При такому потуранні процес скорочення промислових викидів ніколи не почнеться », - заявив Григорій Григорович Шматков, доктор біологічних наук, розробник нової екологічної програми». - «У мене створюється враження, що місцева влада Дніпродзержинська не чинить тиску на підприємства заради збереження робочих місць, не розуміючи при цьому, що ціна такого потурання - негативний приріст населення і лідерство за рівнем захворювання населення в Дніпропетровській області».

 

Не треба замовчувати кризову екологічну ситуацію в місті

 

Не можна замовчувати кризову екологічну ситуацію в Дніпродзержинську – вважає громадська організація «Голос Природи». Беручи до уваги невтішні дані про стан здоров'я місцевого населення, озвучені під час презентації проекту програми, а також невиконання підприємствами своїх зобов'язань щодо зменшення шкідливих викидів, можна зробити висновок, що екологія Дніпродзержинська перебуває в стані кризи.

«Не потрібно соромитися називати речі своїми іменами. Криза нікуди не зникла, бо минулі екологічні програми в Дніпродзержинську були виконані неефективно. Крім цього, дані про стан здоров'я населення явно говорять про те, що в місті складна обстановка, саме тому ми наполягаємо на тому, щоб в назві програми використовувався термін екологічної кризи, а у зміст були включені заходи щодо виходу з цього стану. - розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». - Використання поняття екологічна криза дає можливість дивитися на проблему ширше. Розробники фокусують увагу у програмі на великих забруднювачах та ігнорують інші фактори, які негативно впливають на мешканців міста. «Голос Природи» вважає, що необхідно проаналізувати всі причини кризової обстановки, включаючи природні чинники, такі, як зміна клімату».

 

 

Департамент екології рекомендує взяти на облік всі підприємства міста

 

Проект нової екологічної програми був підданий критиці не тільки з боку екологів-громадських, а й державних чиновників. Так, керівництво департаменту екології нагадало розробникам, що документація нової програми повинна відповідати порядку розробки програм, затвердженому розпорядженням губернатора області (Р-450). В іншому випадку, можуть виникнути труднощі з використанням коштів обласного бюджету для вирішення екологічних проблем Дніпродзержинська. Крім цього, представники департаменту екології настійно рекомендує включити в програму не тільки великих забруднювачів, але і підприємства малого і середнього рівня, включаючи комунальні, - це дозволить збирати більше податків за забруднення навколишнього середовища, що вкрай важливо для фінансового забезпечення реалізації програми.

«Всі, хто веде господарську діяльність на території Дніпродзержинська, зобов'язані платити за використовувані природні ресурси і викиди в навколишнє середовище, ці кошти мають надходити у місцевий бюджет і використовуватися для вирішення екологічних проблем міста, - роз'яснив Стрілець Руслан Олександрович, заступник директора департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської обласної державної адміністрації, - в новій екологічній програмі вказуються тільки великі підприємства міста, проте, за нашими даними, в Дніпродзержинську ведуть господарську діяльність понад 1000 суб'єктів, їхній вплив на навколишнє середовище теж має бути відображено в програмі».


Опубліковано 22.09.2015
885 переглядів | для друку