Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Підвищення тарифів не вирішить кризу в житлово-комунальному господарстві Дніпродзержинська

У Дніпродзержинську, 15 березня 2007 року, на сесії міської Ради була прийнята «Комплексна програма енергозбереження на 2007-2010 рр.», відповідальність за розробку цього документа несе департамент економіки виконавчого комітету міськради.

Складена програма викликала неоднозначну оцінку громадськості Дніпродзержинська, наприклад екологічна організація «Голос Природи» виступила з різкою критикою й запропонувала депутатам міськради відправити програму на доробку (докладно про недоліки Програми й пропозиції організації «Голос Природи» дивіться на сайтах: www.sobitie.com.ua, www.voice.infodz.com.ua). Мер міста, Олег Іванович Захорольський погодився з тим, що Програма по енергозбереженню має серйозні недоліки, але запропонував депутатам авансом прийняти позитивне рішення, з умовою, що розроблювачі в майбутньому врахують критику й пропозиції «Голос Природи».

Екологічна організація «Голос Природи» протягом декількох років переконує органи місцевого самоврядування вживати конкретних заходів для зниження втрат води й енергії в комунальному секторі Дніпродзержинська. З того часу, як місцева влада оголосила реформу житлово-комунального господарства пріоритетом у своїй роботі, активісти «Голос Природи» припинили розбурхувати громадську думку й настроїлися на конструктивний діалог. Та на жаль, плідного співробітництва між місцевою владою й громадськістю поки не вийшло, ідея реформування ЖКГ сьогодні реалізована тільки у формі підвищення тарифів на комунальні послуги. Екологічна організація «Голос Природи» стурбована тим, що економічне обґрунтування підвищення тарифів, причини нерентабельності комунальних підприємств, а також розміри енергетичних втрат не обговорюються у відкритій формі з жителями Дніпродзержинська. Створюється враження, що керівництво міста намагається сховати від городян реальні масштаби кризи в комунальному секторі.

«Дніпродзержинськ має гостру потребу в реалістичній програмі з енергозбереження, що дозволить скоротити споживання енергоресурсів, підняти рентабельність комунальних підприємств і зменшити розміри встановлених тарифів; на жаль, місцева влада такої мети поки не ставить. Необхідно зрозуміти, що сьогодні ми перебуваємо в умовах, коли вартість енергоресурсів постійно росте, а втрати води й енергії мають чітку тенденцію зростання, тому формальні міри з боку керівництва міста, в остаточному підсумку можуть привести до необхідності нового підвищення вартості комунальних послуг. Простіше кажучи, комунальні підприємства можуть стати настільки нерентабельними, що жителі Дніпродзержинська не зможуть їх утримувати за рахунок власних платежів. Тому, не дивлячись на позитивне рішення депутатів, департамент економіки виконкому зобов'язаний доробити програму з енергозбереження, з урахуванням наданих зауважень і пропозицій - заявив Євгеній Колішевський, виконавчий директор екологічної організації “Голос Природи”.

За додатковою інформацією звертатися по телефонах: 8 05692 67439, 8 067 6811316.


Опубліковано 18.03.2007
3159 переглядів | для друку