Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Голос Природи» закликає подумати про необхідність адаптації Дніпродзержинська до зміни клімату

28 березня в Дніпродзержинську пройшла акція «Година Землі». В ході проведення акції організація «Голос Природи» ініціювала проведення опитування городян щодо необхідності виконання в Дніпродзержинську заходів з адаптації міста до нових кліматичних умов. Процес анкетування триває, бажаючі висловити свою думку щодо необхідності адаптації можуть зробити це в ресторанах «Піца Челентано», арт-пабі «BREZHNEFF», клубі «ART HOUSE».

Акція «Година Землі» зародилася в 2007 році в Австралії за ініціативою міжнародної організації «Всесвітній фонд природи» (WWF) для привернення уваги громадськості до проблеми зміни клімату. Всього за кілька років акція «Година Землі» стала найбільшою міжнародною подією. Завдяки ініціативі організації «Голос Природи» Дніпродзержинськ бере участь в акції «Година Землі» з 2010 року. Сьогодні  негативні наслідки зміни клімату стали очевидними навіть для тих, хто довгий час скептично ставився до цієї проблеми. Вчені довели, що саме діяльність людини є основним чинником, який впливає на глобальне потепління. Щороку сотні тисяч людей страждають від стихійних лих, підтоплення територій і деградації ґрунтів, нестачі прісної води, появи нових хвороб. В останні роки у світі з’явилося поняття «кліматичні біженці», так називають тих, хто був змушений покинути рідні місця, оскільки в результаті зміни клімату ці території стали непридатними для життя. Сьогодні громадськість вимагає від політиків і урядів держав вжити рішучих заходів для скорочення викидів парникових газів та адаптації населених пунктів до нових кліматичних умов. У розвинених країнах вже діють програми зі зниження негативного впливу на клімат та адаптації, однак, в країнах з перехідною економікою, низьким рівнем демократії та невисокими екологічними стандартами заходи зі зниження викидів парникових газів поки не застосовуються. Яскравим прикладом неефективної реалізації кліматоохоронної політики є Україна, яка багато років входить до групи країн, що є кліматичними аутсайдерами, а також постійними номінантами антинагороди «Динозавр дня». Ця ганебна нагорода вручається на міжнародних переговорах ООН зі зміни клімату за неконструктивну позицію або блокування переговорного процесу.

Під час акції «Година Землі» в Дніпродзержинську організація «Голос Природи» попросила жителів висловитися щодо необхідності виконання в місті заходів з адаптації до нових кліматичних умов. Порушення режиму випадання опадів та різкі перепади температури вимагають перегляду правил і принципів роботи міських служб у різних сферах: відведення зливових стоків, озеленення, ремонт доріг і покрівельних покриттів, будівництво автостоянок та зон відпочинку для населення. Для того щоб організація «Голос Природи» могла від імені жителів Дніпродзержинська вимагати від влади виконання адаптаційних заходів, городянам необхідно заповнити анкети і висловити свою думку. Анкети організації «Голос Природи» можна заповнювати до 5 квітня в ресторанах «Піца Челентано» (правий берег: пр-т Леніна, 44-В, лівий берег: б-р Будівельників, 8-Б), арт-пабі «BREZHNEFF» ( вул. Сировця, 15) та клубі «ART HOUSE» (пр-т Леніна, 43-В).

 


«Не можна нескінченно ігнорувати очевидні факти, які негативно впливають на життя людей у нашому місті. Порушення режиму опадів, різкі перепади температури, поява ефекту «теплового стресу» в літній період – все це стало реальними факторами, що впливають на життя у Дніпродзержинську, які не можна не брати до уваги»,  – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». – «Ми закликаємо всіх жителів нашого міста замислитись над тим, як ми можемо адаптуватися до нових кліматичних умов. Для того щоб проаналізувати ситуацію і розробити адаптаційні заходи для найбільш вразливих секторів міської економіки, організація «Голос Природи» планує організувати спеціальний семінар для чиновників, відповідальних за охорону довкілля та безпека життя населення. Ми вважаємо, що розробка комплексних заходів з адаптації до зміни клімату та їх включення в нову програму виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на 2016-2020 рр. допоможуть зробити життя в нашому місті більш комфортним та безпечним».

 

 

Більше фото в галереї "Голос природи"

 


Опубліковано 03.04.2015
631 переглядів | для друку