Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Птахофабрика "Оріль-Лідер" може стати лідером по забрудненню навколишнього середовища!

 

Екологічна організація "Голос Природи" стурбована планами підприємства "Оріль-Лідер" розширити своє виробництво за рахунок будівництва нових птахоферм поблизу лівобережної частини Дніпродзержинська й Єлизаветівського озера.

Лівобережний житловий масив будувався спеціально для того, щоб переселити жителів Дніпродзержинська із санітарних зон промислових підприємств. З тих пір, як птахофабрика "Оріль-Лідер" почала працювати стабільно, мешканці лівоберіжжя та прилягаючих сіл стали постійно відчувати негативний вплив цього підприємства на навколишнє середовище. У повітрі часто присутній запах курячого калу, палених пір’їв, зіпсованого м'яса й інших відходів виробництва. Сільські жителі скаржаться, що підприємство "Оріль-Лідер" робить несанкціоновані захоронення своїх відходів, що може привести до зараження ґрунтових вод і зробити непридатною для пиття воду в місцевих колодязях. На жаль, скарги жителів і критичні публікації в місцевих ЗМІ залишилися без уваги державних органів, що зобов'язані контролювати стан екології. Організація "Голос Природи" намагається з'ясувати правдоподібність фактів порушення птахофабрикою природоохоронного законодавства і санітарних правил.

26 лютого в селі Сотницьке пройшли громадські слухання, на яких обговорювалося питання про відведення 160 га землі для ведення сільськогосподарських робіт ЗАТ "Оріль-Лідер". Представники птахофабрики "Оріль-Лідер" повідомили місцевим жителям, що поки питання про будівництво нових птахоферм не ставиться, хоча такі плани в майбутньому не виключаються. Проведення громадських слухань було великою несподіванкою для сільських жителів, - раніш органи місцевого самоврядування думкою громадськості з питань відводу і передачі в оренду земель не цікавилися. Недотримання елементарних процедурних правил і поспішність, з якою пройшла зустріч з жителями, говорить про те, що рішення про відвід землі вже прийнято, а вивчення думки громадян - звичайна формальність.

Приїзд на громадські слухання активістів екологічної організації "Голос Природи" здивував як представників птахофабрики "Оріль-Лідер", так і депутатів Петриківської сільради. Питання про те, яким чином сьогодні птахофабрика утилізує відходи свого підприємства і наскільки ефективно державні органи ведуть контроль викидів, залишилися без відповіді.

"Твердження про те, що сільськогосподарські підприємства не наносять шкоди навколишньому середовищу і не представляють небезпеки для здоров'я людей, помилкові. Забруднення ґрунту і ґрунтових вод може мати дуже несприятливі наслідки. Депутати Петриківської сільради зобов'язані взяти до уваги скарги сільських жителів і відмовити керівництву ЗАТ "Оріль-Лідер" у виділенні земель для розширення виробництва доти, поки на діючих птахофермах не буде вирішена проблема утилізації промислових відходів", - заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації "Голос Природи".


Опубліковано 06.03.2007
2530 переглядів | для друку