Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Діяльність великих агропромислових підприємств турбує екологів

6–7 березня в Києві пройшла стратегічна зустріч еко-активістів, під час якої обговорювались екологічні та соціальні проблеми, пов’язані з діяльністю великих птахофабрик, свиноферм і звіроферм. Зустріч активістів відбулася з ініціативи та за фінансової підтримки Національного екологічного центру України.

Лідери екологічних організацій та ініціативних груп з різних регіонів України стурбовані порушенням природоохоронного законодавства великими агропромисловими підприємствами. Багато громадян України, особливо серед міського населення, помилково вважають, що підприємства агропромислової сфери не становлять небезпеки для навколишнього середовища. Однак, згідно з постановою Кабінету Міністрів України № 808 від 28.08.2013, промислові ферми, так само як і атомні станції або хімічні підприємства, є об’єктами підвищеної екологічної небезпеки. Зниження ефективності державного контролю діяльності тваринницьких ферм призвело до систематичних викидів у атмосферу, забруднення ґрунту, ґрунтових вод і поверхневих водойм, погіршення стану здоров’я працівників підприємств та місцевого населення. Зазначені проблеми особливо сильно загострилися в Київській, Дніпропетровській, Вінницькій, Івано-Франківській та Львівській областях. Місцеві активісти, зокрема сільські жителі, стурбовані тим, що можуть назавжди втратити громадські пасовища і питну артезіанську воду. У ході протестних акцій активісти часто стикаються з інформаційною блокадою та силовим протистоянням з боку агропромислових компаній. Найбільш яскравим прикладом є побиття «тітушками» місцевих активістів в селі Шульгівка (Дніпропетровська область) під час акції протесту проти будівництва великої звіроферми. Насильства з боку «найнятих зловмисників» також зазнала координатор протистояння в селі Сівка-Войнилівська Івано-Франківської області.

 

 

 

Учасники київської зустрічі прийняли рішення створити робочу групу, яка займеться лобіюванням уряду з метою перегляду державної політики в галузі тваринництва, підготовкою пропозицій щодо впровадження принципів сталого розвитку в агропромисловому секторі, координацією акцій протесту в регіонах. Всі, хто бажає приєднатися до діяльності робочої групи з промислового тваринництва можуть звертатися безпосередньо до керівництва коаліції:

Наталія Коломієць
Спеціаліст громадської організації «Національний екологічний центр України»
(044) 3537842/050 3567455
E-mail: kolomiets@necu.org.ua

Євген Колішевський
Виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи»
(05692) 67439/067 6811316
E-mail: golos1999@gmail.com


Опубліковано 13.03.2015
768 переглядів | для друку