Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Хто зупинить незаконне будівництво звіроферми в Шульгівці?

16 жовтня 2014 року в Дніпропетровську пройшла акція «Ні будівництву звіроферми в Шульгівці», під час якої мешканці села Шульгівка спільно з активістами екологічної організації «Голос Природи» та громадського руху «ЕКО-ДНІПРО» організували пікетування будівлі обласної державної адміністрації. Учасники акції публічно передали більше 3000 звернень до керівництва області з вимогою заборонити незаконне будівництво великої звіроферми з вирощування норки в Шульгівці. Для оцінки всіх екологічних ризиків та соціальних наслідків роботи майбутньої звіроферми організація «Голос Природи» запропонувала створити на обласному рівні спеціальну комісію. За результатами акції, заступник губернатора Олійник Святослав Васильович пообіцяв створити робочу групу, яка детально вивчить всі проблеми, пов’язані зі створенням звіроферми.


Жителі Шульгівки виступають категорично проти будівництва звіроферми

Жителі Шульгівки обурені діями ТОВ «ВБК «Агропромінвест» («близький родич» агропромислової компанії «Агро-Овен »), а саме знищенням громадських пасовищ і вирубкою лісу. Будівництво звіроферми розпочато без попереднього обговорення цього питання з громадськістю. Місцевим жителям досі не представили для ознайомлення документи, в яких описані всі ймовірні екологічні ризики і наслідки, пов’язані з діяльністю майбутньої звіроферми. Великі сумніви викликає правильність розрахунку санітарної зони, за фактом вона досягатиме всього лише 300 метрів. В той же час, в сучасних нормативних документах, які регулюють правила охорони праці для звірницьких господарств зазначено, що санітарна зона для великих звіроферм повинна бути не менше 1200 м. Фактично більша частина села і деякі садівничі товариства відразу потрапляють в зону негативного впливу звіроферми. Врешті решт, це може змусити людей продавати своє житло і змінювати місце проживання. За останні 15 років організації «Голос Природи» не відомо жодного випадку, коли людей, що проживають в санітарних зонах небезпечного виробництва, відселяли в безпечне місце за рахунок державного бюджету або коштів агропромислових підприємств.

На що сподіваються екологи?

Зміна керівництва Дніпропетровської області дає громадськості надію на те, що влада зобов’яже агропромислові підприємства дотримуватися природоохоронного законодавства і санітарних вимог. Для того щоб об’єктивно проаналізувати екологічні та соціальні наслідки, пов’язані з діяльністю майбутньої звіроферми, організація «Голос Природи» запропонувала створити спеціальну робочу групу на рівні області. Перша ініціатива про створення робочої групи була подана під час публічної зустрічі керівництва Петриківського району та жителів села Шульгівка. Пізніше, вимоги розглянути питання доцільності будівництва звіроферми були повторно подані з боку жителів та організації «Голос Природи» особисто голові обласної державної адміністрації Коломойському Ігорю Валерійовичу (копія листа № 30 от 22.09.14). Для того щоб пропозиції громадськості були почуті владою, активістам «Голос Природи» і «ЕКО-ДНІПРО» довелося організувати пікетування будівлі обласної державної адміністрації.

«Ми сподіваємося, що керівництво області дотримає свою обіцянку створити робочу групу, – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». – «Ми вважаємо, що створення робочої групи на обласному рівні – це єдиний шанс зняти соціальну напруженість в селі Шульгівка, проаналізувати всі можливі негативні наслідки будівництва звіроферми та знайти компромісне рішення».


Опубліковано 31.10.2014
1024 переглядів | для друку