Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Жителі Шульгівки блокують звіроферму, напруга зростає!

7 серпня у селі Шульгівка стартувала мирна акція проти незаконного будівництва звіроферми. Учасники акції вирили рів перед в’їздом на будівельний майданчик, заклали ворота мішками з піском, натягнули тенти від сонця, поставили палатку і організували польову кухню. У створенні «блокпоста» взяло участь близько 100 осіб різного віку – від поважних людей похилого віку до маленьких дітей. Кожен учасник прийшов на акцію зі своєю провізією та інвентарем: дровами, лопатами, мішками для піску, питноюводою, фруктами і овочами, свіжоспеченим хлібом. Учасники акції впевнені, що будівництво звіроферми ведеться незаконно. Напередодні акції місцевіактивісти протягом двох місяців інформували органи влади про незаконні дії і просили зупинити будівельні роботи. Поки чиновники «вивчали» суть проблеми, підрядна організація встигла «освоїти» 44 га землі, вирубати 11 га лісу, встановити 3-х метровий паркан. Втомившись чекати від влади рішучих дій, жителі Шульгівки вирішили діяти самостійно.

 

 

 


В зону негативного впливу звіроферми потраплять садові товариства.


Будівництво звіроферми з вирощування норки може мати серйозні наслідки не тільки для жителів Шульгівки, а й для членів садівничих товариств, вважає екологічна організація «Голос Природи». Санітарна зона для ферм з вирощування норки дійсно складає всього 300 м. Однак варто розуміти, що в 1995 році, коли затверджувалися державні вимоги до санітарних зон, таких великих ферм з вирощування норки ніхто не будував. Але саме тоді для всіх великих тваринницьких ферм була встановлена санітарна зона від 1000 м до 2000 м в залежності від обсягів виробництва та поголів’я тварин. Сьогодні в Шульгівці хочуть побудувати велику промислову ферму на 70 000 тисяч самок, 4000 самців і 350 000 молодих особин, ось чому організація «Голос Природи» припускає, що робота такого великого промислового об’єкта може негативно вплинути на стан екології прилеглих населених пунктів. Також тривогу викликає ймовірність забруднення ґрунтових вод і поверхневих водоймищ. Поблизу звіроферми, що будується, розташовані дренажні озера і канали, ґрунтові води в цій місцевості знаходяться на глибині всього 5 метрів. У разі забруднення артезіанської води, багато місцевих жителів і садівники не зможуть використовувати свої колодязі і свердловини, а дренажний канал може перетворитися на стічну канаву.

 

Для того щоб проаналізувати всі ймовірні екологічні ризики, організація «Голос Природи» звернулася з інформаційними запитами до органів влади місцевого та районного рівня.


Опубліковано 14.08.2014
815 переглядів | для друку