Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
ВЧИМОСЯ ЗАЛИШАТИ ЧИСТИЙ СЛІД НА ПРИРОДІ!

В Дніпродзержинську 6 травня 2014 року, з ініціативи організації «Голос Природи», пройшла акція «ЧИСТИЙ СЛІД», в ході якої було організовано прибирання сміття на Воронячому півострові Блакитного озера. Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» пройшла за підтримки управління освіти і науки Дніпродзержинської міської ради. В акції взяли активну участь учні лівобережних шкіл № 29, 39 і 44. «Голос Природи» висловлює особливу подяку Руслану Наконечному (тренер Дніпродзержинської федерації кіокушин-кан карате) за допомогу в доставці журналістів до місця проведення акції, а також підводникові-любителю Артему Данику, за збирання сміття на дні озера поряд з пляжними ділянками.

Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» стає традиційною


Організація «Голос Природи» щорічно проводить акції з прибирання сміття на природних об’єктах, з 2013 року такі акції називаються «ЧИСТИЙ СЛІД». Основною ідеєю цього заходу є привернення уваги громадськості та органів влади до стану природних об’єктів, які є популярними місцями відпочинку для місцевого населення. Краса і привабливість прилеглих лісів, річок і озер значною мірою залежать від рівня культури відпочиваючих. Багато людей, залишаючи після себе на природі купи сміття, виправдовують свою поведінку бездіяльністю чиновників, відсутністю майданчиків та контейнерів для відходів. Однак, спробуємо уявити, як виглядатимуть наші ліси і озера, якщо поряд з ними через кожні 300 метрів будуть встановлені контейнери для сміття, обладнані бетонні майданчики та прокладено асфальтове покриття. Навряд чи після подібного «благоустрою» ці території можна буде назвати природними. Чистота в природному середовищі більшою мірою залежить від персональної відповідальності відпочиваючих, ніж від наявності сміттєвих баків. Всім нам потрібно просто припинити залишати після себе сміття, а органам влади потрібно почати притягати до відповідальності недбалих відпочивальників за забруднення навколишнього середовища, що ж стосується асфальту і сміттєвих контейнерів, то з цим поки що можна не поспішати.

Стан Блакитного озера викликає тривогу


Стан Блакитного озера викликає у організації «Голос Природи» тривогу і стурбованість. Незважаючи на те, що значимість цього унікального водного об’єкта для населення щорічно зростає, продуктивність роботи чиновників з порятунку озера з кожним роком зменшується. На думку організації «Голос Природи», найактуальнішими проблемами Блакитного озера наразі є: знищення природного ландшафту, забруднення прибережних територій побутовими відходами, порушення дренажної системи, скидання дощових і побутових стоків підприємств без попереднього очищення.

«Дуже важливо зберегти на озері ділянки дикої природи. Якщо чиновники віддадуть підприємцям всю берегову смугу під організацію «культурного відпочинку», озеро дуже швидко перетвориться на неживий об’єкт. Дуже важливо, щоб на озері залишилися ділянки берега, які не будуть піддавались «окультуренню», – вважає Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи». – Водночас, стихійний відпочинок населення на доступних ділянках також викликає тривогу. Під час акції з прибирання Воронячого півострова ми виявили багато битого скла, купатись і відпочивати в таких місцях стає небезпечно. Крім того, в прибережній зоні багато ділянок з горілим сміттям. Це говорить про те, що відпочивальники стали самостійно спалювати власні відходи, не розуміючи, що такий спосіб «утилізації» призводить до забруднення атмосфери, ґрунту і води вкрай небезпечними речовинами. При спалюванні різних видів пластику і полімерних відходів утворюються стійкі канцерогенні забруднювачі, які, потрапляючи в організм людини, можуть викликати онкологічні захворювання. Перебувати поруч з багаттям, в якому спалюється сміття, небезпечно як для дітей, так і для дорослих, тому всі відходи, що залишаються після відпочинку, краще виносити, або вивозити на територію населених пунктів і викидати у спеціальні контейнери».


Опубліковано 15.05.2014
672 переглядів | для друку