Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Дніпродзержинськ накрив сморід тваринницьких ферм !

Організація « Голос Природи» продовжує анкетувати громадян та вивчати думку людей щодо впливу тваринницьких ферм на стан навколишнього середовища. Ця діяльність ведеться в рамках кампанії «Зробимо крок назустріч сталому тваринництву » , яку довелося активізувати через скарги населення на нестерпний запах, що виходить від птахофабрик і свиноферм. Тваринництво в Україні в найближчі роки буде динамічно розвиватися і нарощувати виробництво, що може посилити вже наявні екологічні та соціальні проблеми. Зокрема, в жовтні поточного року рада директорів ЄБРР ухвалив рішення надати кредит у розмірі 55 млн. доларів одному з найбільших українських виробників курятини холдингу «Миронівський хлібопродукт». Напередодні засідання «Національний екологічний центр України», «Голос Природи» та інші громадські організації звернулися до керівництва банку з проханням звернути увагу на негативні наслідки кредитування бурхливого розвитку тваринництва в Україні (текст звернення). Сьогодні важливо вживати заходів для впровадження сучасних технологій з утилізації відходів, які в більшості випадків утилізуються бізнесменами «варварськими» способами: несанкціонованим спалюванням і захороненням у грунті. Для того, щоб зафіксувати скарги населення, організація «Голос Природи» проводить анкетування. Бажають висловити свою думку, можуть заповнити анкету на сайті www.voice.dp.ua

Результати анкетування вже показали, що дніпродзержинці дуже сильно стурбовані неприємним запахом, який періодично з'являється в різних місцях міста. Більшою мірою страждають мешканці лівого берега, проте сморід тваринницького походження стала відчуватися на Черемушках, Соцгороде і навіть у центральній частині. Швидше за все, джерелом неприємного запаху можуть бути ферми, які розміщені на правому березі. Для прояснення ситуації представникам «Голос Природи» доведеться зустрічатися з керівництвом птахофабрик і свиноферм, але для предметної розмови з бізнесом і владою необхідно зафіксувати скарги населення, саме для цього проводиться анкетування. На сьогоднішній день еко-активістами вже опитано близько 200 осіб. Ця непроста і водночас цікава робота ведеться прихильниками організації «Голос Природи» на добровільній основі.

 

Анкетування населення. Фото: "Голос природи"

Анкетування населення. Фото: "Голос природи"

Анкетування населення. Фото: "Голос природи"

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 «... Я не маю великого досвіду спілкування з перехожими, і за своєю натурою не дуже комунікабельна людина, але погодився допомогти анкетувати громадян, - розповідає Михайло Медьєші, студент дніпродзержинського технічного університету, - не дивлячись на те, що викиди птахофабрики турбують багатьох жителів, в середньому з 10 чоловік тільки 1 погоджується заповнити анкету, думаю, це пов'язано з тим, що люди рідко беруть участь у соціальних опитуваннях і не вірять в їх доцільність. Багато громадян, особливо на лівому березі, впевнені, що неприємний запах пов'язаний з недобросовісною діяльністю птахофабрики «Оріль-Лідер», про існування інших птахоферм люди практично нічого не знають. Особисто я не шкодую про витрачений час, тому що отримав величезне задоволення від спілкування й усвідомлення, що займаюся корисною для суспільства справою».


«... Моя участь в акції «Голос Природи» допомогла мені краще зрозуміти причини нечисленності громадського руху в Україні, думаю, це пов'язано з тим, що люди втратили віру в позитивні зміни, - своїм особистим досвідом ділиться Аліса Ткаченко, студентка коледжу з фізичного виховання, - з іншого боку, багато людей не знають, як правильно відстоювати свої права, ніколи не писали скарг і не мають уявлення куди звертатися зі своїм невдоволенням. На словах, люди обурені неприємним запахом і викидами птахофабрик, але чомусь далеко не всі готові заповнити анкету і підписатися під своєю думкою. Я вважаю, що марно обурюватися і нічого не робити, як мінімум, потрібно допомагати тим, хто готовий вимагати впровадження у тваринництві сучасних технологій утилізації відходів виробництва».


Опубліковано 06.12.2013
918 переглядів | для друку