Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Голос Природи» пропонує обговорити долю «Блакитного озера» за круглим столом

Організація «Голос Природи» звернулася до керівництва Дніпропетровської області з ініціативою обговорити долю «Блакитного озера» за круглим столом. На сьогоднішній день чиновники не виконали свої обіцянки щодо озера: паспорт і водоохоронна зона не узгоджені, не відновлено дренажний канал «Проріз», практично не ведеться природоохоронний контроль. «Голос Природи» вважає, що доля «Блакитного озера» залежить від ефективності роботи державних органів, культури відпочинку населення та порядності підприємців. Дискусія у форматі круглого столу потрібна для того, щоб виробити спільну стратегію охорони і використання цього цінного водного об’єкта. (Копія звернення до голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, додаток)

Чиновники хочуть, але не можуть…

 

 

Перш, ніж ініціювати круглий стіл, організація «Голос Природи» звернулася до органів влади з серією інформаційних запитів, щоб прояснити причини, через які у «Блакитного озера» дотепер немає водного паспорта та водоохоронної зони. Цей процес почався ще в 2007 році, але до сьогоднішнього дня так і не завершився. «Сьогодні Петриківська районна державна адміністрація ввічливо інформує про те, що паспортом і водоохоронної зоною з 2013 року повинен займатися зовсім інший орган влади, а саме Петриківська районна рада, – пояснив Ігор Гнєєв, юридичний консультант організації «Голос Природи», – проте до 2012 року ці питання курирувались держадміністрацією району. На запитання, що заважало протягом 5 років привести документацію по озеру в порядок, відповідальні чиновники відповісти не можуть».

 

Копії інформаційних запитів та відповідей:

 

 

  • Відповідь на інформаційний запит Голові Петриківської районної державної адміністрації Мусі В.В. щодо статусу земель навколо водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»
Відповідь на інформаційний запит Голові Петриківської районної державної адміністрації Мусі В.В. щодо статусу земель навколо водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»

 

  • Відповідь на інформаційний запит начальнику Головного управління Держземагентства у Дніпропетровській області Полєйко Т. І. шодо статусу земель навколо водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»

Відповідь на інформаційний запит начальнику Головного управління Держземагентства у Дніпропетровській області Полєйко Т. І. шодо статусу земель навколо водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»Відповідь на інформаційний запит начальнику Головного управління Держземагентства у Дніпропетровській області Полєйко Т. І. шодо статусу земель навколо водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»

  • Відповідь на інформаційний запит начальнику обласного управління водних ресурсів Добриніну В.Г. щодо паспорту водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»
Відповідь на інформаційний запит начальнику обласного управління водних ресурсів Добриніну В.Г. щодо паспорту водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»Відповідь на інформаційний запит начальнику обласного управління водних ресурсів Добриніну В.Г. щодо паспорту водного об’єкту Єлизаветівський котлован «Голубе озеро»

 

 

«Голос Природи» просить депутатів допомогти зберегти «Блакитне озеро»

 

Організація «Голос Природи» звернулася до депутатів з проханням підтримати ініціативу проведення круглого столу. Листи-прохання були відправлені народному депутату України Костянтину Гузенко (копія листа), депутату Дніпропетровської обласної ради Олегу Захорольському (копія листа), депутатам дніпродзержинського міської ради Сергію Боговику (копія листа) та Глібу Морохову (копія листа). Депутат Олег Захорольський відгукнувся першим і відразу пообіцяв допомогти. «Голос Природи» сподівається, що інші депутати також підтримають ініціативу і приймуть активну участь у круглому столі. «Блакитне озеро» є важливим водним об’єктом для Дніпропетровська, Дніпродзержинська та інших населених пунктів нашого регіону, саме тому «Голос Природи» пропонує обговорити долю озера на обласному рівні. «Голос Природи» буде намагатися сфокусувати увагу участників круглого столу на необхідності відновлення дренажного каналу «Проріз», а також на охороні раслинного і тваринного світу у прибережній зоні озера.

«Беручи до уваги, що навантаження на «Блакитне озеро» щороку зростає через збільшення кількості відпочиваючих та активізацію підприємницької діяльності, сьогодні вкрай важливо виробити загальну стратегію охорони цього водного об’єкта, – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». – 40 років тому це був кар’єр для видобутку піску, який перетворився на озеро. З часом на озері сформувалася власна флора і фауна, але якщо сьогодні не виконувати природоохоронні заходи, «Блакитне озеро» може знову перетворитися на звичайний, технічний котлован».


Опубліковано 20.07.2013
1259 переглядів | для друку