Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

 

Facebook

ВКонтакте
 

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Залишимо після відпочинку на природі ЧИСТИЙ СЛІД - закликає екологічна організація« Голос Природи»

У Дніпродзержинську, в суботу 1 червня 2013 року, з ініціативи громадської екологічної організація «Голос Природи» пройшла акція «ЧИСТИЙ СЛІД». В ході акції добровольці прибрали сміття на півострові "Вороній» (Блакитне озеро) і острові «Зелений» (р. Дніпро). Ідея акції полягає в тому, щоб привернути увагу громадян та органів влади до екологічного стану природних об'єктів, популярних серед населення і розташованих за межами населених пунктів. В акції «ЧИСТИЙ СЛІД» взяли участь активісти «Голос Природи», молоді співробітники ДМКД, учні ДВПУ № 22, представники громадської організації «Дніпродзержинська федерація кіокушин-кан карате» та всеукраїнського об'єднання «Свобода». Всього в акції взяли участь близько 60 добровольців. Все зібране сміття було організовано вивезено для подальшої переробки та утилізації. Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» пройшла за рахунок коштів організації «Голос Природи», а також за фінансової підтримки підприємців Боговика С.Л. і Пархомчука В.А.

 

Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» 1 червня 2013 року / Фото: "Голос Природи"Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» 1 червня 2013 року / Фото: "Голос Природи"Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» 1 червня 2013 року / Фото: "Голос Природи"Акція «ЧИСТИЙ СЛІД» 1 червня 2013 року / Фото: "Голос Природи"

 

Всі учасники акції «ЧИСТИЙ СЛІД» отримали музичний подарунок - право безкоштовного входу на вечірній концерт групи «BLUES BANDITOS» / Дніпропетровськ, який проходив в арт-клубі «БЕЗ БАЯНА».

Концерт групи «BLUES BANDITOS» / Дніпропетровськ в арт-клубі «БЕЗ БАЯНА» для учасників акції «ЧИСТИЙ СЛІД» . / Фото: "Голос Природи"Концерт групи «BLUES BANDITOS» / Дніпропетровськ в арт-клубі «БЕЗ БАЯНА» для учасників акції «ЧИСТИЙ СЛІД» . / Фото: "Голос Природи"Концерт групи «BLUES BANDITOS» / Дніпропетровськ в арт-клубі «БЕЗ БАЯНА» для учасників акції «ЧИСТИЙ СЛІД» . / Фото: "Голос Природи"Концерт групи «BLUES BANDITOS» / Дніпропетровськ в арт-клубі «БЕЗ БАЯНА» для учасників акції «ЧИСТИЙ СЛІД» . / Фото: "Голос Природи"

 


Організацію «Голос Природи» турбує екологічний стан природних об'єктів, розташованих поруч із Дніпродзержинськом

Незадовільний стан у Дніпродзержинську зон відпочинку, доступних для населення, призвів до того, що городяни почали масово виїжджати відпочивати за місто. Однак, далеко не всі відпочиваючи дотримуються правил «зеленого туризму», в результаті більшість природних ділянок сьогодні мають украй непривабливий вигляд. Проблема полягає в тому, що природні об'єкти, розташовані за територією населеного пункту, не обслуговуються комунальними підприємствами, їх екологічний стан залежить від рівня культури відпочиваючих і ефективності ведення природоохоронного контролю з боку державних органів. Напередодні проведення акції «ЧИСТИЙ СЛІД» активісти організації «Голос Природи» обстежили острів «Зелений» і півострів "Вороній». У ході огляду екологи аналізували склад відходів, причини і джерела забруднення природних територій. Найбільш проблемними відходами на поточний момент є пластикова і поліетиленова упаковка, що не розкладається в природних умовах десятки років. Особливу небезпеку становить скляний посуд, дуже часто розбиті пляшки є причиною випадкових травм серед відпочиваючих, особливо дітей.

Природні території забруднюються не тільки відпочиваючими, а й підприємствами

Після будівництва нового мосту через р. Дніпро острів «Зелений» став доступний для населення. Сьогодні це мальовниче місце забруднюється не тільки відпочиваючими, але підприємствами. На території острова можна зустріти стихійні звалища будівельного сміття, гори використаних теплоізоляційних матеріалів з теплотрас, старі плакати з придорожніх рекламних щитів - ці відходи явно не належать відпочиваючим. Організація «Голос Природи» вважає, що відсутність в Дніпропетровській області ефективного природоохоронного контролю призвело до того, що комунальні підприємства та комерційні структури безкарно можуть звалювати свої виробничі відходи на території природних об'єктів, розташованих поруч з автотрасами.

Чиновники байдужі до екологічного стану природних об'єктів

Напередодні акції «ЧИСТИЙ СЛІД» організація «Голос Природи» звернулася за підтримкою до керівництва Петриківської районної державної адміністрації з проханням допомогти прибрати сміття на остові «Зелений» і півострові "Вороній». Ці природні об'єкти знаходяться на території Петриківського району (копія звернення до глави Петриківської районної державної адміністрації). У своїй відповіді голова адміністрації Муха В.В. повідомив про неможливість надати підтримку з боку влади. У нинішніх умовах для відповідальних чиновників важливим є тільки стан населених пунктів, а те, що відбувається за їх кордонами, сьогодні владу не турбує. Байдужість, яку демонструють місцеві органи влади до природних об'єктів, є однією з причин знищення останніх ділянок дикої природи. У 2013 році керівництво Петриківського району вже двічі проігнорувало ініціативи екологів провести акції з прибирання сміття на природних територіях. Небажання Петриківської адміністрації співпрацювати з громадськістю змушує організацію «Голос Природи» залучити до цього факту увагу губернатора Дніпропетровської області.

«Голос Природи» закликає громадян брати участь в охороні природних об'єктів

Організація «Голос Природи» просить всіх любителів відпочивати в умовах дикої природи вивозити і викидати сміття у спеціальні контейнери на території населених пунктів. Виконання цього простого правила дозволить зберегти чистоту на природних ділянках. Крім цього, «Голос Природи» закликає не залишатися байдужими до випадків, коли комунальні підприємства та комерційні організації незаконно скидають свої відходи у природному середовищі. Свідкам таких екологічних злочинів необхідно звертатися до міліції, яка, згідно нового кримінально-процесуального Кодексу, зобов'язана оперативно реагувати на звернення громадян.


Опубліковано 04.06.2013
696 переглядів | для друку