Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
«Голос Природи» вимагає прочищення дренажного каналу «Проріз» і перевірки екологічного стану «Блакитного озера»
Дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос Природи» звернулася до голови державної адміністрації Дніпропетровської області з вимогами провести комплексну перевірку екологічного стану «Блакитного озера» і з’ясувати причини невиконання заходів з прочищення дренажного каналу «Проріз». Стан «Блакитного озера» і дренажного каналу «Проріз», що примикає до нього, з кожним роком погіршується, про це свідчать такі факти, як накопичення величезної кількості сміття в прибережних зонах, цвітіння води, інтенсивне заростання озера і накопичення мулу на дні. Організація «Голос Природи» вважає, що всі негативні процеси на «Блакитному озері» в першу чергу пов’язані з засмічуванням прибережних зон відпочиваючими і нелегальними комерсантами, незаконною забудовою прибережних зон, знищенням дренажного каналу «Проріз» та відсутністю природоохоронних заходів з боку органів влади. З урахуванням того, що «Блакитне озеро» є цінним водним об’єктом обласного рівня, влада зобов’язана вжити заходів для його охорони і порятунку.

 

Бездіяльність чиновників вбиває «Блакитне озеро»

 

Доля «Блакитного озера» повністю залежить від професіоналізму та старанності чиновників. Протягом останніх 5 років відповідальні чиновники Петриківської районної державної адміністрації не можуть погодити паспорт «Блакитного озера» і встановити водоохоронну зону. Відсутність паспорта озера та водоохоронної зони не дозволяє притягати до відповідальності порушників природоохоронного законодавства та водного кодексу. Час іде, на даний момент у зв’язку зі змінами у водному та земельному кодексі необхідно коригувати паспорт озера і заново погоджувати водоохоронну зону з усіма інстанціями, проте чиновники Петриківської районної держадміністрації заявляють про відсутність грошей для виконання цих робіт. Ситуація, коли грошей для охорони озера в державній казні немає, але при цьому по всій території водоймища ведеться комерційна діяльність, виглядає дуже дивно. Які ще потрібні факти та докази наявності корупції з боку чиновників? «Відповідальність за незаконну комерційну діяльність, нецільове використання земель орендарями, забруднення «Блакитного озера» сміттям та вирубку прибережних лісів повністю лежить на контролюючих державних органах та місцевій владі, – заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи», – нам абсолютно незрозуміло, чому керівництво Дніпропетровської області не вживає заходів для того, щоб покласти кінець самоправності таі беззаконню на території «Блакитного озера».

Дренажний канал «Проріз» негативно впливає на «Блакитне озеро»

 

Канал «Проріз» був створений для зв’язку «Блакитного озера» з річкою Дніпро та відведення дренажних вод з лівобережних житлових районів м. Дніпродзержинська. Під час будівництва нового мостового переходу, канал «Проріз» був порушений у двох місцях, що призвело до порушення природного плину води, обміління, заростання і замулювання. Ще в 2005 році фахівці ВАТ «Укргідропроект» склали проект розчистки дренажного каналу та рекомендували встановити лотки для відновлення природного плину води. Відновлення каналу «Проріз» планувалося здійснити в 2012 році в рамках програми виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи, проте на сьогоднішній день робота в цьому напрямі не ведеться. «Канал «Проріз» впадає в «Блакитне озеро» і може негативно впливати на якість його води, тому що в результаті обміління вода в каналі сильно нагрівається, що сприяє розкладанню водної рослинності та донних відкладень. Дренажний канал сьогодні стає джерелом забруднення озера продуктами гниття, – розповів Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи», – нас турбує те, що не ведеться робота з відновлення дренажного каналу «Проріз» не дивлячись на те, що гроші для цих заходів були виділені в рамках державної екологічної програми».

Дамо «Блакитному озеру» шанс вижити!

 

Організація «Голос Природи» закликає всіх, хто любить озеро і стурбований його долею, підтримати кампанію «Дамо Блакитному озеру шанс вижити!». Сьогодні необхідно вимагати від влади виконання своїх прямих обов’язків і функцій. «Голос Природи» вважає, що керівництво області має провести комплексну перевірку, в ході якої з’ясувати законність виданих дозволів на забудову в прибережній зоні та цільове використання земель орендарями, причини бездіяльності місцевих органів влади з погодження паспорта озера, утвердження водоохоронної зони та відновлення дренажної системи. Ініціатива з проведення комплексної перевірки «Блакитного озера» була направлена голові державної адміністрації Дніпропетровської області на початку липня поточного року. До складу комісії організація «Голос Природи» запропонувала включити представників СЕС, архітектурно-будівельної та екологічної інспекції, обласного водного господарства, засобів масової інформації та громадськості.


Опубліковано 10.08.2012
1146 переглядів | для друку