Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Організація «Голос Природи» ініціювала прокурорську перевірку законності вирубки лісу

В суботу, 30 березня 2012 року, представники екологічної прокуратури, екологічної інспекції та громадської організації «Голос Природи» провели огляд лівобережного лісу на предмет законності вирубки дерев державним лісовим господарством. У лютому поточного року, в організацію «Голос Природи» звернулися жителі Дніпродзержинська, стурбовані вирубкою соснових дерев у лісі поруч із житловими районами лівобережної частини міста. Реагуючи на звернення громадян, група активістів «Голос Природи» самостійно провела попередній огляд лісу. В результаті цієї громадської перевірки були виявлені факти, що свідчать про перевищення лісорубами своїх повноважень. Активісти «Голос Природи» виявили близько 200 зрубаних дерев різного діаметру (від 10 до 25 см). Жодне дерево не мало спеціальних розпізнавальних знаків, – це наштовхує на думку про те, що рішення про знесення дерев приймалося без ретельного огляду та вивчення стану лісу. Серед зрубаних сосен були дерева, які не постраждали від пожеж і не були уражені комахами (пильщиком). Крім цього було виявлено, що дерева, на яких були спиляні окремі гілки, не оброблені спеціальними препаратами з метою захисту дерева від хвороби. На запитання представників «Голос Природи» про причини вирубки здорових дерев присутній сторож порекомендував звертатися безпосередньо до старшого лісничого Володимира Олександровича Гура. Схвильований громадської перевіркою, співробітник лісгоспу відмовився показати документи, що засвідчують його особу, а також копію дозволу на проведення вирубки. За результатами цієї акції був складений акт обстеження місцевості (копія акта) і звернення до екологічної прокуратури з проханням перевірити законність вирубки дерев (копія листа до прокуратури).

Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».

Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають ліс. Фото: Е. Колішевський, О. Черніков / ДГЕО «Голос Природи».

 


Співробітники лісгоспу стверджують, що вирубка лісу ведеться без порушення законодавства
Присутні при прокурорській перевірці співробітники лісгоспу заявили, що вирубка лісу ведеться строго в рамках законодавчих вимог. Дана вирубка є не «санітарною», а «прохідною», що дозволяє здійснювати знесення як хворих, так і здорових дерев. Місця спила дерев і гілок не оброблялися спеціальними засобами, бо це не передбачено лісовими санітарними вимогами. Лісники обіцяють, що всі зрубані дерева й гілки будуть вивезені лісовим господарством відразу по закінченню робіт. Стан лівобережного лісу після «прохідної» вирубки, на думку фахівців лісгоспу, істотно покращився.

Прокурорська перевірка законності вирубки лісу. Фото: Е. Колішевський / ДГЕО «Голос Природи».Прокурорська перевірка законності вирубки лісу. Фото: Е. Колішевський / ДГЕО «Голос Природи».Прокурорська перевірка законності вирубки лісу. Фото: Е. Колішевський / ДГЕО «Голос Природи».О «Голос Природы».Ліс знищують не лісоруби, а звичайні громадяни
Співробітники лісгоспу вважають, що ліс знищують не лісоруби, а звичайні громадяни, які, відпочиваючи в лісі, палять багаття й випалюють суху траву, що майже завжди призводить до лісових пожеж. Відомо, що в хвойних лісах категорично заборонено палити багаття, проте, навіть лісники грубо порушують цю вимогу. Городяни розповідали активістам «Голос Природи», що бачили, як співробітники лісгоспу спалювали спиляні гілки й дерева прямо поруч з лісосмугою.

«Голос Природи» закликає людей оперативно реагувати на екологічні злочини
В Дніпродзержинську знищення живих і здорових дерев стало звичайним явищем. Найбільше страждають дерева акації, які використовуються підприємцями для приготування м’ясних страв та надання населенню банних послуг. Під час громадської перевірки хвойного лісу активісти «Голос Природи» виявили факти несанкціонованих вирубок акацій у сусідніх лісопосадках. Самовільне знесення дерев є серйозним екологічним злочином, проте «холодне» ставлення контролюючих органів до лісових запасів дає можливість «підприємливим» громадянам безкарно рубати ліс. Цікавим фактом є те, що лісопосадки, в яких вже кілька місяців панує свавілля, розташовані прямо навпроти лівобережного районного відділення міліції. Складно навіть уявити, яким чином самовільним лісорубам вдається залишатися непоміченими для міліції та інших контролюючих органів, адже спилювання і транспортування дорослих дерев не є безшумним заходом.

Активісти «Голос Природи» оглядають зрубані дерева акації. Фото: Е. Колішевський, О.Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають зрубані дерева акації. Фото: Е. Колішевський, О.Черніков / ДГЕО «Голос Природи».Активісти «Голос Природи» оглядають зрубані дерева акації. Фото: Е. Колішевський, О.Черніков / ДГЕО «Голос Природи».


Співробітники екологічної прокуратури за фактами незаконних вирубок рекомендують громадянам звертатися в районні відділення міліції, які зобов’язані реагувати на телефонні дзвінки:

  1. Чергова частина міського управління: тел, 102, (05692) 37073.
  2. Баглійський районний відділ міліції: пр. Конституції, 27, тел. (05692) 73088, (05692) 73336.
  3. Дніпровський районний відділ міліції: вул. Харківська, 59, тел. (05692) 64333, (05692) 68060.
  4. Заводський районний відділ міліції: вул. Медична, 15а, тел. (05692) 30011, (05692) 72332.


В разі необхідності проведення прокурорської перевірки, громадянам необхідно звертатися письмово, телефонні дзвінки не є підставою для проведення позапланових перевірок державними контролюючими органами.

  1. Дніпродзержинська регіональна державна екологічна інспекція: м. Дніпродзержинськ, вул. Губи, 1, тел. (05692) 37554/31385, (0569) 533242/531166/533535.
  2. Дніпродзержинська міжрайонна природоохоронна прокуратура: м. Дніпродзержинськ, вул. Москворецька, 19, тел. (05692) 32792.

 

 

Євген Колішевський

виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи»

контактний телефон: 05692 67439/067 6811316


Опубліковано 31.03.2012
1794 переглядів | для друку