Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
“Європі – електрика по заниженим цінам, Україні – радіація”

5 жовтня 2005 року, у Києві, біля Кабінету Міністрів, пройшла акція протесту “Ні - новим ядерним реакторам”.

Активісти громадських неполітичних екологічних організацій “Національний екологічний Центр України”, “Голос Природи”, “Екоклуб”, “МАМА-86”, “Зелений світ”, “Бахмат” виступають проти планів уряду побудувати до 2030 року 11 нових ядерних реакторів. Про будівництво нових ядерних реакторів було заявлено в червні 2005 року під час парламентських слухань щодо розвитку паливно-енергетичного комплексу в найближчі 25 років.

Атомна енергетика має ряд важливих проблем, таких як:

 • небезпечність експлуатації ядерних реакторів;
 • наявність ризику радіоактивного забруднення довкілля на всіх стадіях виробництва атомної енергії, починаючи з видобутку та переробки уранової руди та закінчуючи транспортуванням та захороненням радіоактивних відходів;
 • відсутність технологій, які дозволяють надійно й безпечно переробляти радіоактивні відходи;
 • негативний вплив радіоактивного випромінювання на здоров'я технічного персоналу та мешканців, що проживають поруч з об’єктами по видобутку і переробці уранової руди, атомними станціями та сховищами радіоактивних відходів;
 • необоротні наслідки для довкілля та здоров'я людей у випадках аварій на об'єктах атомної індустрії;
 • нездатність атомної індустрії самостійно фінансувати рекультивацію радіоактивно забруднених територій, обслуговування радіоактивних сховищ, зняття з експлуатації ядерних реакторів, соціальні виплати тим, хто постраждав від Чорнобильської катастрофи.
 •  

  У збільшенні виробництва електроенергії в Україні в першу чергу зацікавлені закордонні партнери, що купують електрику за заниженими цінами. Що ж у цьому випадку залишиться українцям? Атомні станції, що постійно мають потребу в бюджетних дотаціях і ядерні відходи, безпечне збереження яких уряд не в змозі забезпечити.

  Економіка держави гостро потребує вживання заходів, спрямованих на впровадження енергоефективних технологій, стимулювання зменшення втрат води, перевитрати природного газу і вугілля.

  Впровадження енергозберігаючих технологій і розвиток поновлюваних джерел енергії - от що є запорукою стабілізації енергетичного сектора в державі.

  «Рішення про будівництво нових ядерних реакторів приймається без узгодження цього питання з громадськістю, от чому екологічні організації прийняли рішення провести акцію протесту. Ми принципово виступаємо проти будівництва нових ядерних реакторів. Катастрофа в Чорнобилі показала, що в атомної енергетики немає майбутнього. Ми будемо вимагати, щоб уряд включив у програму розвитку паливно-енергетичного комплексу в першу чергу заходи, спрямовані на зниження енергетичних втрат у промисловому і комунальному секторі - заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи».


  Опубліковано 09.10.2005
  2774 переглядів | для друку