Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
SOS! На території житлових будинків виявлені радіоактивні метали!

Екологічна організація «Голос Природи» виявила перевищення гранично допустимих концентрацій по цинку, марганцю й свинцю в Дніпродзержинську на території житлових будинків по вулиці Комінтерна. Протягом 2010 року жителів у районі стадіону «Перемога» тричі затоплювало каналізаційними стоками через аварійні прориви колектора місцевого водоканалу. Остання велика аварія була 27 вересня нинішнього року. Каналізаційні магістралі в цій частині міста прокладені вздовж вузеньких вулиць приватного сектора. У результаті аварій пішохідні доріжки, житлові будинки й городи постійно заливає смердючими стоками.

 

Після невдалих спроб з'ясувати у керівництва водоканалу хімічний склад каналізаційних стоків, організація «Голос Природи» ініціювала проведення незалежного аналізу ґрунту у дворах житлових будинків, які найбільш часто заливало під час аварій. Відомо, що в Дніпродзержинську міський водоканал приймає як побутові, так і промислові відходи. На думку організації «Голос Природи», забруднення територій житлових будинків змішаними рідкими відходами може вкрай негативно впливати на стані ґрунту, атмосфери та здоров'я місцевих жителів.

 

Активісти організації «Голос Природи» беруть грунт на вулиці Комінтерну для виконання аналізу. Фото: Е.Колішевський, О.КуліковАктивісти організації «Голос Природи» беруть грунт на вулиці Комінтерну для виконання аналізу. Фото: Е.Колішевський, О.КуліковАктивісти організації «Голос Природи» беруть грунт на вулиці Комінтерну для виконання аналізу. Фото: Е.Колішевський, О.Куліков

 

Іван Олександрович Варвара, учасник вітчизняної війни, повідомив активістам «Голос Природи», що за останні 10 років в районі стадіону «Перемога» було близько 15 великих аварійних проривів. Найчастіше заливає каналізаційними стоками вулиці Комінтерна, Чехова, та Шота Руставелі. Постраждалі громадяни протягом кількох років зверталися письмово до органів влади й просили забезпечити безпечні умови життя. Однак, колективні звернення громадян до керівництва місцевого водоканалу, в районні й міські органи влади, до обласної адміністрації та Кабінет Міністрів не дали позитивного результату. Зневірені городяни, після чергового прориву, в травні поточного року забарикадували вулицю Комінтерна від ремонтної бригади і поставили вимогу про капітальний ремонт всього колектора. Радикальні дії громадян змусили керівництво водоканалу прийняти рішення про заміну 345 метрів магістралей, але цих заходів абсолютно недостатньо, щоб гарантувати безпечне проживання на забруднених територіях, вважає екологічна організація «Голос Природи». Згідно висновків, зроблених фахівцями лабораторії, досліджені зразки ґрунту є потенційно небезпечними за своїм хімічним складом і радіоактивним фоном. Аналіз ґрунту, взятого з місця аварійних проривів колектора, показав перевищення гранично допустимих норм за такими важкими металами, як цинк (1,1-2,2 рази), марганець (1,8-3 рази) й свинець (1,8 - 4 рази) (дивитися висновки та результати аналізу ґрунту cтор.1 стор2).

 

За фактом забруднення житлових районів важкими металами, організація «Голос Природи» звернулася до головного санітарного лікаря Дніпродзержинська. У своєму зверненні «Голос Природи» вимагає з'ясувати причини забруднення житлових районів важкими металами, підготувати рекомендації для органів місцевого самоврядування з рекультивації забруднених земель, з'ясувати й надати гласності інформацію про склад та кількість рідких відходів, які приймає місцевий водоканал від промислових підприємств (лист №40 від 18.10.10 головному санітарному лікарю м. Дніпродзержинськ).

 

Фахівці дніпродзержинської СЕС не заперечують про факт виявлення тяжких металів по вулиці Комінтерна, але вважають, що концентрації, які мають місце в даному випадку, не представляють загрози для здоров’я населення. Чиновники рекомендують ділянки, які постійно заливає внаслідок аварійних проривів колектору, перевірити на наявність кишкової палички й інших патогенних бактерій та вірусів (офіційна відповідь СЕС №02/1-12-3715 от 01.11.2010 стор.1 стор. 2).

 

«У нас є підстави припускати, що міський водоканал приймає небезпечні промислові рідкі відходи і розбавляє їх побутовими стоками. Місцеві системи біологічної очистки розраховані на знезараження побутових, а не промислових стоків. Прийом промислових стоків може знижувати ефективність очищення рідких відходів, сприяти забрудненню річки Дніпро, представляти серйозну небезпеку для здоров'я мешканців міста під час аварійних проривів», - заявив Євген Колішевський, виконавчий директор організації «Голос Природи». «Дніпродзержинськ давно потребує створення нової каналізаційної системи. Магістралі, прокладені ще за часів Радянського Союзу, абсолютно не відповідають сучасним вимогам з екологічної та санітарної безпеки. З урахуванням частих аварійних проривів колектора, керівництву водоканалу та місцевій владі міста необхідно включити створення нової системи відводу й очищення стоків в майбутню програму виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи на період 2011-2015 року».

Громадська екологічна організація «Голос Природи» заздалегідь вдячна за інформаційну підтримку.

При виникненні питань пропонуємо звертатися за телефонами: 05692 67439, 067 6811316.


З повагою,
Євген Колішевський
виконавчий директор ДГЕО "Голос Природи"


Опубліковано 09.10.2010
2224 переглядів | для друку