Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Організація «Голос Природи» вимагає проведення комплексної перевірки Дніпродзержинського водоканалу
У Дніпродзержинську в черговий раз прорвав каналізаційний колектор

 

31 травня в екологічну організацію «Голос Природи» подзвонили жителі з вулиці Комiнтерна і попросили взяти участь у відкритій зустрічі керівництва водоканалу з городянами. Люди були стурбовані збільшенням випадків прориву колектора на їх вулиці. Впродовж цього року їх будинки, городи і садові ділянки вже двічі заливало каналізаційними стоками. Остання аварія була особливо вражаючою - колектор несподівано прорвало вдень, прямо на очах у дітей.

 

«У повітря вирвався стовп фекальних стоків, діти, які гуляли на вулиці, були страшенно налякані шумом розриву труби», – розповіли подружжя Андрій та Ірина. «Це вже друга серйозна аварія за останні три місяці. Аварійна служба приїжджає, латає труби, але ремонт не дає результату. Ми не можемо спокійно жити і ходити по рідній вулиці, неможливо відкрити вікна, повісити сушити білизну, тому що на вулиці стоїть страшний сморід. Ми вирішили заблокувати вулицю від аварійної служби і виступити з вимогою виконати капітальний ремонт колектора», – повідомили керівництву «Голос Природи» стурбовані жителі.

 

1 червня, в адміністративній будівлі міського водоканалу, пройшла відкрита робоча нарада, на якій були присутні городяни, керівництво водоканалу, представники органів самоврядування, а також представники громадських організацій «Дніпродзержинський правозахисний союз» і «Голос Природи». В історії Дніпродзержинська це був перший випадок, коли представники «Голос Природи» змогли безперешкодно поспілкуватися з керівництвом водоканалу. Останні 10 років директора водоканалу під будь-яким приводом уникали робочих контактів з екологами-громадськими діячами.

Огляд ділянки аварії каналізаційного колектора по  вул. Комінтерна/Дніпродзержинськ. Фото: Ю.Григоренко/ ДГЕО "Голос  Природи"Огляд ділянки аварії каналізаційного колектора по   вул. Комінтерна/Дніпродзержинськ. Фото: Ю.Григоренко/ ДГЕО "Голос   Природи"Огляд ділянки аварії каналізаційного колектора по   вул. Комінтерна/Дніпродзержинськ. Фото: Ю.Григоренко/ ДГЕО "Голос   Природи"

 

Каналізаційна система Дніпродзержинська створювалася в епоху розквіту СРСР

 

Каналізаційна система Дніпродзержинська створювалася під час розквіту Радянського Союзу. Ця робота велася дуже незвичайним способом. Різні ділянки системи будувалися окремими промисловими підприємствами з тих матеріалів, які були в наявності. Кінець кінцем, водоканалу в спадок дісталися магістралі з труб не тільки різного діаметру, але і різних матеріалів - частково металеві, частково залізобетонні. Обслуговувати і ремонтувати таку каналізаційну систему вкрай складно. Дивує також факт, що в країні з високими моральними принципами і ідеологічними стандартами центральні каналізаційні магістралі проклали прямо уздовж вузеньких вулиць з житловими будинками і городами. Важко перерахувати всю «технологічну красу», яка дісталася від минулої епохи водоканалу, місцевій владі і городянам, проте навіть такий «важкий спадок» не може виправдовувати нездатність або небажання відповідальних осіб займатися підвищенням ефективності роботи по відведенню й очищенню каналізаційних стоків. Зовсім необов'язково чекати моменту, коли Дніпродзержинськ повністю потоне у фекальних водах через масовий прорив магістралей і колекторів. Питання створення нових магістралей, з урахуванням сучасних технологічних, санітарних і екологічних вимог, потрібно було піднімати з перших днів незалежності, проте ні місцева влада, ні комунальне керівництво не займалися цим питанням. На сьогоднішній день в Дніпродзержинську немає навіть передпроектної пропозиції по створенню нової системи відведення й очищення каналізаційних стоків. Це не дивно, якщо враховувати факт, що період напіврозпаду і деградації адміністрації водоканалу в середньому триває від 2 до 3 років. У таких умовах просто неможливо побудувати і реалізувати стратегію довгострокового розвитку підприємства. Хоча не можна сказати, що колишні керівники дарма втрачали час, дещо вони все-таки встигли зробити: виконано євроремонт в адміністративних будівлях, оновлено парк офісної техніки, придбані нові автомобілі, створені другорядні виробничі підрозділи. Ось тільки до капітальних ремонтів магістралей руки не дотяглися, не встигли…. часу не вистачило….

 

Здоров'я жителів Дніпродзержинська надзвичайно стійке до фекальних стоків

 

У Дніпродзержинську немає такого району, який би періодично не заливало фекальними стоками. Стійкість місцевого населення до аварій каналізаційного характеру заслуговує особливої уваги вчених. Народ без паніки купається в забруднених водоймищах і спокійно вирощує овочі на городах, «удобрених» відходами життєдіяльності людини, і, найцікавіше, що ніяких шлунково-кишкових захворювань, психологічних стресів і депресій із цього приводу державними органами не зафіксовано. Бунт жителів по вулиці Комінтерна є швидше виключенням із загальноприйнятих правил поведінки місцевих жителів. На зустрічі з керівництвом водоканалу і органами місцевого самоврядування потерпілі городяни виставили три основні вимоги: виконати капітальний ремонт колектора, компенсувати завданого матеріального збитку, почати роботу з підготовки проекту по створенню принципово нової системи відведення й очищення каналізаційних стоків в Дніпродзержинську. Директор водоканалу Євген Леонідович особисто пообіцяв до кінця червня виконати перші дві вимоги і роз'яснив, що третя умова - створення нової каналізаційної системи - виконати без державної підтримки просто неможливо.

 

Дніпродзержинський водоканал потребує комплексної перевірки

 

Екологічна організація «Голос Природи» вважає, що Дніпродзержинський водоканал може вкрай негативно впливати на навколишнє середовище і санітарно-епідеміологічний стан міста. Прориви колекторів, розливи фекальних відходів, забруднення поверхневих водоймищ і ґрунту, особливо в літній час, можуть спровокувати спалах інфекційних захворювань. З урахуванням того, що водоканал приймає стоки від промислових підприємств, державним органам важливо провести ретельний аналіз забрудненого ґрунту з метою визначення ступеня хімічного забруднення. Може виявитися, що з городів і садових ділянок, які постраждали в результаті аварій, не можна вживати овочі і фрукти. Організація «Голос Природи» звернулася до губернатора області і керівництва Дніпродзержинська з пропозиціями провести комплексну перевірку водоканалу з метою аналізу його реального технічного стану, розробки плану заходів щодо зниження ризиків аварійних випадків, оцінки необхідності створення нової каналізаційної системи, визначення джерел фінансування капітального ремонту магістралей і заміни зношених колекторів (дивитися текст звернення до губернатора, прокурора, голови Дніпродзержинська та депутатів).


Опубліковано 16.07.2010
1667 переглядів | для друку