Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
У Дніпродзержинську на міському звалищі виявлені токсічні відходи.

15 травня, співробітники державної екологічної інспекції знайшли факт несанкціонованого скидання промислових відходів на міському звалищі Дніпродзержинська.

Смолянистою рідиною чорного кольору забруднене близько 100 – 150 кв.м. На думку фахівців, на смітник були скинуті фуси кам'яновугільні, що є побічними продуктами коксового виробництва. Фуси кам'яновугільні є пожежонебеспечними і високотоксичними відходами 2 класа небезпеки.

Як тільки стало відомо про факт несанкціонованого скидання токсических відходів, активісти екологічної організації «Голос Природи» відправилися на міське звалище, для того щоб переконатися в цьому випадку і проаналізувати загальний стан єдиного офіційного полігона побутових відходів у Дніпродзержинську.

З 1999 року екологічна організація «Голос Природи» докладає зусиль для рішення проблеми нагромадження й утилізації побутових відходів у Дніпродзержинську. Після численних зустрічей з місцевою владою, акцій протесту і публічних виступів, відповідальні чиновники обіцяли впровадити систему роздільного збору, рекультувувати старий смітник і створити новий сучасний полігон для поховання відходів.

Обіцянки чиновників залишилися на папері, а ситуація на смітнику Дніпродзержинська погіршився в кілька разів.

 

Сьогодні полігон побутових відходів – є джерелом забруднення повітря отрутними газами, тому що сміття на смітнику горить цілодобово. При горінні змішаного сміття, утворяться складні газоподібні речовини, одним із яких є діоксин. Відомо, що, потрапляючи в організм людини, діоксин відкладається в жирових клітках і викликає ракові пухлини.

На полігоні цілком відсутнє навіть мінімальний контрольно-пропускний режим, не ведеться облік увезених відходів, тому не дивно, що токсичні речовини скидаються безперешкодно.

При виїзді зі смітника всі машини повинні проходить санітарну обробку, такого місця активісти з організації «Голос Природи» не знайшли.

На звалище Дніпродзержинська процвітає «чорний бізнес»

 

Міське звалище обслуговує комунальне підприємство КАТП 042802, з «легкої руки» керівництва, полігон побутових відходів став Меккою «чорного бізнесу». Протягом доби тут трудиться і живе декілька десятків чоловік, що не є штатними співробітниками КАТП. Згідно правил експлуатації полігонів побутових відходів, проникнення і присутність сторонніх облич на смітнику заборонено. У цих же правилах говориться про те, що експлуатуюча організація повинна вжити заходів, що не допускають проникнення не тільки людей, а навіть птахів і дрібних гризунів. Хто сьогодні неофіційно працює на смітнику і скуповує відсортоване сміття? З ким поділяються отриманим прибутком «тіньові бізнесмени»? Хто в Дніпродзержинську перешкоджає впровадженню екологічно безпечних способів збереження, сортування і переробки будівельних і побутових відходів? Невже прокуратура, СЕС, екологічна інспекція й інші органи державної і місцевої влади дійсно утрудняються знайти відповіді на ці питання?

У Дніпродзержинську є всі умови і можливості організувати збір, збереження і переробку побутових відходів не «чорним», а цивілізованим способом.

СЕС і інші державні органи «умили руки»

 

Ще в 90-х роках міська СЕС офіційно заборонила експлуатацію місцевого смітника, однак сміття продовжують везти і звалювати на прилягаючих територіях без дозволу державних інстанцій і власників прилягаючих територій. У місцевої СЕС немає ніяких даних про забруднення ґрунтових вод і повітряного басейну, що унеможливлює оцінити впливу смітника на навколишнє середовище і здоров'я місцевих жителів.

Державні контролюючі органи «умили руки», що дозволяє керівництву КАТП безкарно порушувати чинне законодавство і забруднювати навколишнє середовище.

«Голос Природи» вимагає від адміністрації Дніпродзержинська впровадження системи роздільного збору сміття

 

У Дніпродзержинську хочуть розширити діючє звалище, це рішення приймається за «закритими дверями», мабуть, що в атмосфері таємності виконкому легше приймати «грамотні» рішення. Проект реконструкції смітника не погоджений ні з місцевої СЕС, ні з жителями міста. Діючє звалище – це засипані сміттям яри, рельєф цієї місцевості взагалі не призначена для розміщення полігонів. Пропоноване розширення границь звалища принципово не вирішує проблем, зв'язаних з нагромадженням сміття, а також забруднення атмосфери і ґрунтових вод продуктами гниття. Фактично смітник уже даний неофіційно розширилася, просто сьогодні ці дії хочуть прикрити «офіційною реконструкцією» полігона. Для того щоб на вулицях Дніпродзержинська стало чистіше, а стихійні звалища зникли назавжди, потрібно не імітувати боротьбу за чистоту міста, а вживати рішучих заходів по впровадженню системи роздільного збору і переробки побутових відходів.

Євген Колішевський, виконавчий директор ДГЕО «Голос Природи»


Опубліковано 04.06.2006
2818 переглядів | для друку