Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
У Дніпродзержинську на міському звалищі виявлені токсічні відходи.

15 травня, співробітники державної екологічної інспекції знайшли факт несанкціонованого скидання промислових відходів на міському звалищі Дніпродзержинська.

Смолянистою рідиною чорного кольору забруднене близько 100 – 150 кв.м. На думку фахівців, на смітник були скинуті фуси кам'яновугільні, що є побічними продуктами коксового виробництва. Фуси кам'яновугільні є пожежонебеспечними і високотоксичними відходами 2 класа небезпеки.

Як тільки стало відомо про факт несанкціонованого скидання токсических відходів, активісти екологічної організації «Голос Природи» відправилися на міське звалище, для того щоб переконатися в цьому випадку і проаналізувати загальний стан єдиного офіційного полігона побутових відходів у Дніпродзержинську.

З 1999 року екологічна організація «Голос Природи» докладає зусиль для рішення проблеми нагромадження й утилізації побутових відходів у Дніпродзержинську. Після численних зустрічей з місцевою владою, акцій протесту і публічних виступів, відповідальні чиновники обіцяли впровадити систему роздільного збору, рекультувувати старий смітник і створити новий сучасний полігон для поховання відходів.

Обіцянки чиновників залишилися на папері, а ситуація на смітнику Дніпродзержинська погіршився в кілька разів.

 

Сьогодні полігон побутових відходів – є джерелом забруднення повітря отрутними газами, тому що сміття на смітнику горить цілодобово. При горінні змішаного сміття, утворяться складні газоподібні речовини, одним із яких є діоксин. Відомо, що, потрапляючи в організм людини, діоксин відкладається в жирових клітках і викликає ракові пухлини.

На полігоні цілком відсутнє навіть мінімальний контрольно-пропускний режим, не ведеться облік увезених відходів, тому не дивно, що токсичні речовини скидаються безперешкодно.

При виїзді зі смітника всі машини повинні проходить санітарну обробку, такого місця активісти з організації «Голос Природи» не знайшли.

На звалище Дніпродзержинська процвітає «чорний бізнес»

 

Міське звалище обслуговує комунальне підприємство КАТП 042802, з «легкої руки» керівництва, полігон побутових відходів став Меккою «чорного бізнесу». Протягом доби тут трудиться і живе декілька десятків чоловік, що не є штатними співробітниками КАТП. Згідно правил експлуатації полігонів побутових відходів, проникнення і присутність сторонніх облич на смітнику заборонено. У цих же правилах говориться про те, що експлуатуюча організація повинна вжити заходів, що не допускають проникнення не тільки людей, а навіть птахів і дрібних гризунів. Хто сьогодні неофіційно працює на смітнику і скуповує відсортоване сміття? З ким поділяються отриманим прибутком «тіньові бізнесмени»? Хто в Дніпродзержинську перешкоджає впровадженню екологічно безпечних способів збереження, сортування і переробки будівельних і побутових відходів? Невже прокуратура, СЕС, екологічна інспекція й інші органи державної і місцевої влади дійсно утрудняються знайти відповіді на ці питання?

У Дніпродзержинську є всі умови і можливості організувати збір, збереження і переробку побутових відходів не «чорним», а цивілізованим способом.

СЕС і інші державні органи «умили руки»

 

Ще в 90-х роках міська СЕС офіційно заборонила експлуатацію місцевого смітника, однак сміття продовжують везти і звалювати на прилягаючих територіях без дозволу державних інстанцій і власників прилягаючих територій. У місцевої СЕС немає ніяких даних про забруднення ґрунтових вод і повітряного басейну, що унеможливлює оцінити впливу смітника на навколишнє середовище і здоров'я місцевих жителів.

Державні контролюючі органи «умили руки», що дозволяє керівництву КАТП безкарно порушувати чинне законодавство і забруднювати навколишнє середовище.

«Голос Природи» вимагає від адміністрації Дніпродзержинська впровадження системи роздільного збору сміття

 

У Дніпродзержинську хочуть розширити діючє звалище, це рішення приймається за «закритими дверями», мабуть, що в атмосфері таємності виконкому легше приймати «грамотні» рішення. Проект реконструкції смітника не погоджений ні з місцевої СЕС, ні з жителями міста. Діючє звалище – це засипані сміттям яри, рельєф цієї місцевості взагалі не призначена для розміщення полігонів. Пропоноване розширення границь звалища принципово не вирішує проблем, зв'язаних з нагромадженням сміття, а також забруднення атмосфери і ґрунтових вод продуктами гниття. Фактично смітник уже даний неофіційно розширилася, просто сьогодні ці дії хочуть прикрити «офіційною реконструкцією» полігона. Для того щоб на вулицях Дніпродзержинська стало чистіше, а стихійні звалища зникли назавжди, потрібно не імітувати боротьбу за чистоту міста, а вживати рішучих заходів по впровадженню системи роздільного збору і переробки побутових відходів.

Євген Колішевський, виконавчий директор ДГЕО «Голос Природи»


Опубліковано 04.06.2006
2939 переглядів | для друку