Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Дренажний канал «Прорізь» обіцяють розчистити в 2010 році

Сьогодні канал «Прорізь» практично повністю заріс очеретом, замулився і не виконує функцій по відведенню дренажних вод. Фото: Є. Огреба/  Голос Природи.У Дніпродзержинську запланували в 2010 році прочистити дренажний канал «Прорізь». Відновлення дренажної системи було внесене в список першочергових заходів щодо виходу Дніпродзержинська з екологічної кризи. Не дивлячись на те, що прочищення дренажних каналів повинні були зробити в 2008-2009 роках, сьогодні ці роботи виконані тільки частково. В першу чергу викликає занепокоєння стан каналу «Прорізь», який ще 16 років тому перестав виконувати свої функції через неякісне будівництво нового мосту через Дніпро, а також в результаті створення несанкціонованого містка при виїзді з боку Дніпровського районного відділення міліції. Канал «Прорізь» створювався для відведення дренажних вод в районі першого мікрорайону, а також для з'єднання Єлизаветівського озера з річкою Дніпро. Завдяки каналу в озеро з Дніпра заходила риба, забезпечувалася циркуляція води і підтримка водного рівня. У квітні поточного року місцева влада опублікувала заяву про розробку проекту по відновленню каналу «Прорізь». Таким чином, є надія, що цей водний об'єкт найближчим часом буде повністю відновлений.

 

Бетонна труба від тепличного комплексу, з якої безупинно тече брудна вода. Фото: Є. Огреба/  Голос Природи.

Екологічна організація «Голос Природи» впродовж багатьох років вимагає розчищення каналу «Прорізь», ініціює перевірки по недопущенню забруднення каналу брудними стоками, вивчає висновки експертів щодо підвищення ефективності роботи дренажної системи. Ознайомившись з проектною документацією «Розчищення прорізі лівобережного каналу до Блакитного озера», керівництво «Голос Природи» виявило, що проектом не передбачається обмеження скидання забруднених вод, недопущення в'їзду автомобільного транспорту та створення контрольних свердловин. Прямо у канал «Прорізь» виведена бетонна труба від тепличного комплексу, з якої весь час тече смердюча вода, яка може бути забруднена сільськогосподарськими добривами. Саме тому «Голос Природи» наполягає, щоб проектом було передбачено виконання заходів щодо недопущення промислових і каналізаційних скидань в канал. Обмеження в'їзду автолюбителів захистить «Прорізь» від засмічення і руйнування берегів, забруднення води нафтопродуктами.

Сьогодні канал «Прорізь» практично повністю заріс очеретом, замулився і не виконує функцій по відведенню дренажних вод. Фото: Є. Огреба/  Голос Природи.

 

Не секрет, що миття автомобілів в дренажних каналах лівобережжя вже давно стало улюбленим заняттям водіїв маршрутних таксі. Окрім цього, фахівці «Укргідропроект» ще в 2005 році рекомендували встановити в районі каналу «Прорізь» свердловини для контролю рівня ґрунтових вод. На жаль, ці роботи також не передбачені в проекті.

 

«Підтримка дренажних каналів в робочому стані – це, в першу чергу, безпечні умови життя жителів лівобережжя. Саме тому органи влади і городяни повинні спільно охороняти і берегти ці об'єкти.  Свої пропозиції щодо доробки проекту по очищенню каналу «Прорізь» ми направили особисто голові Дніпродзержинська і керівництву обласного управління охорони навколишнього природного середовища», - заявив Євген Колішевський, виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи».


Опубліковано 18.05.2010
1678 переглядів | для друку