Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Поліція Копенгагена розігнала зелених активістів за допомогою сльозоточивого газу

16 грудня, в 9.00 ранку, біля конференц-залу «Bella Center» зібралися тисячі активних екологів з метою виразити свою незадоволеність роботою урядових делегацій на конференції ООН. Результати переговорів практично вирішені наперед – учасники підпишуть декларативний протокол, який не має юридичного статусу. Делегати так і не змогли домовитися про зобов'язання по скороченню викидів парникових газів після 2012 року. Поліція Копенгагена розігнала демонстрантів, використовуючи сльозоточивий газ, палиці та собак.

 

На нейтральній смузі. Фото: Є.Колішевський/Голос ПриродиАтмосфера на конференції почала розжарюватися після того, коли Секретаріат оголосив, що кількість спостерігачів від громадських організацій буде скорочена з причин технічного характеру: черги на пунктах реєстрації, в гардеробі, пунктах харчування. Кількість спостерігачів планувалося «плавно» скоротити до 350 чоловік, притому що офіційно вже було зареєстровано 25 тисяч. Окрім цього, було ухвалено рішення про заборону незалежним екологам бути присутніми на деяких пленарних засіданнях. Такі дії з боку організаторів конференції привели до зриву всіх тренінгів і робочих зустрічей, які повинні були проводитися паралельно з поточними засіданнями. Спостерігачі повністю втратили можливість отримувати інформацію з першоджерел і контактувати з делегаціями своїх країн. Десятки тисяч громадських діячів залишилися на вулиці, під огорожею «Bella Center». Ніхто з громадських діячів не чекав такого повороту подій. Керівництво міжнародної кліматичної мережі CAN і лідери міжнародних екологічних рухів (Greenpeace, Friend of the Earth, WWF, Oxfam, tck) вирішили ввечері 15 грудня не покидати конференц-зал і ночувати прямо на підлозі в холах для того, щоб хоч якось залишатися учасниками переговорного процесу. Всім було зрозуміло, що в четвер громадських спостерігачів на саміт ООН не пустять.

Ранок десятого дня конференції в Копенгагені увійде до історії кліматоохоронного руху як битва між здоровим глуздом і владою грошей, розумним споживанням і жадністю, свободою і рабством, демократією і поліцейським свавіллям. Сумно, що кульмінація цієї битви відбулася не в якійсь країні третього миру з низьким рівнем демократії, а у високорозвинутій європейській державі Данії.

 

Чекають команду "Фас".... Фото: Є.Колішевський/Голос ПриродиПоліція заблокувала доступ до «Bella Center». Фото: Є.Колішевський/Голос ПриродиПоліція заблокувала доступ до «Bella Center». Фото: Є.Колішевський/Голос Природи

 

Додаткові підрозділи поліції і групи оперативного реагування почали масово перебувати до Копенгагена ще напередодні мирного маршу. Було не зовсім зрозуміло, до чого така загальна мобілізація: вертольоти в небі, на вулицях броньовані машини, поліцейські на конях, мотоциклах і мікроавтобусах. Флегматична і ввічлива данська поліція наступного дня після проведення стотисячного маршу за безпечний клімат на Землі несподівано почала заарештовувати окремі групи активістів, блокувати будь-які вуличні акції і театральні дії, в ході яких критикувався і висміювався хід переговорів. Самим неадекватним вчинком поліції було рішення про вторгнення на територію комуни «Хрістіанія». Під час проведення саміту ООН деякі активісти приїхали в Хрістіанію, щоб взяти участь в тренінгах на теми про глобальне потепління і суть ненасильницького руху. Гості Хрістіанії не чекали, що будуть арештовані як потенційні терористи на території комуни, що пропагує ненасильство і толерантність. Це був початок поліцейського свавілля, яке закінчилося газовою атакою прямо біля конференц-залу «Bella Center».

Відповідальність за вуличні побоїща і поліцейське свавілля повністю лежить на совісті Секретаріату, організаторах конференції і органах влади Копенгагена. Насильства можна було елементарно уникнути і дуже дивно, що в ООН не знайшлося фахівців, здатних організувати переговори на високому рівні. Вкрай важливо було завчасно визначити квоти на кількісний склад учасників делегацій від уряду і громадських організацій з урахуванням технічних можливостей конференц-залу «Bella Center». Абсолютно неправильним було повністю позбавляти делегатів, що вже приїхали, права брати участь в переговорних процесах, особливо на конференції такого рівня, коли обговорюється майбутнє всієї Землі. Секретаріату потрібно було поставити перед делегатами цілі, які реально можна було досягти в рамках двотижневих переговорів. Органи влади Копенгагена просто зобов'язані були прийняти заходи для створення умов і координації всіх вуличних акцій, а також забезпечити ефективне керівництво поліцейськими підрозділами, не перетворюючи столицю Данії на зону військових дій.


Опубліковано 17.12.2009
1449 переглядів | для друку