Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування на рахунок організації

 

ФІНАНСОВА ПІДТРИМКА ОРГАНІЗАЦІЇ

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Події
Уряд України «працює»! Клімат змінюється!

Україна гальмує переговори ООН з питання зміни клімату! Про це заявили представники Робочої Групи з питань зміни клімату під час прес-конференції, яка відбулася 20 листопада 2009 року в Національному інформаційному агентстві «Укрінформ» в місті Київ. Робоча Група з питань зміни клімату об'єднує більше 20 незалежних громадських екологічних організацій з різних регіонів України.

 

Позиція, яку уряд України збирається представляти на переговорах в Копенгагені, є неконструктивною. В той час, коли велика частина країн світу заявляє про наміри скорочувати викиди парникових газів, Україна збирається їх збільшувати. Офіційна позиція уряду припускає збільшення викидів парникових газів до 2020 року на 70% від рівня 2008 року, що є найбільшим показником в порівнянні з іншими державами. З такою позицією неприпустимо їхати на міжнародні переговори, тому що вона абсолютно не співпадає з планами міжнародної громадськості істотно скоротити викиди парникових газів до 2020 року.

 

Неконструктивна позиція на міжнародних переговорах є далеко не єдиною проблемою в кліматоохоронній політиці нашої держави. В Україні до цього дня відсутня національна стратегія по зменшенню викидів парникових газів, не ведеться інформаційна робота з населенням, немає системи законодавчо-нормативного регулювання процесу торгівлі квотами на внутрішньому і міжнародному ринку, немає доступу до інформації про використання коштів від продажу квот. Наприклад, на сьогоднішній день не представляється можливим перевірити, яким чином були освоєні гроші, одержані від продажу Японії квот на викиди парникових газів. Громадські екологічні і правозахисні організації, стурбовані  бездіяльністю уряду в області зміни клімату, вимушені звертатися до широкої громадськості і судових інстанцій. Організація «Екологія-Право-Людина» ініціювала декілька судових процесів по відношенню до Міністерства охорони навколишнього природного середовища, Національного агентства екологічних інвестицій і Кабінету Міністрів у зв'язку з невиконанням міжнародних і національних зобов'язань в області зміни клімату та незаконним обмеженням доступу до інформації про продаж квот по викидам парникових газів в атмосферу. Восени поточного року, за ініціативою екологічної організації «Голос Природи», в рамках інформаційного туру «Клімат змінюється! Час діяти разом!» був організований збір підписів громадян під зверненням до Прем'єр-міністра з вимогою взяти зобов'язання по зменшенню викидів парникових газів, а також ухвалити рішення щодо перегляду державних норм дозволених втрат енергії та води в системі централізованого опалення, водозабезпечення і водовідведення.

 

Проблема зміни клімату вже давно перестала бути чисто екологічною. Внаслідок кліматичних змін зникнуть цілі екосистеми, люди страждатимуть незалежно від свого місця проживання на планеті. Збільшення кількості ураганів, штормів, зливових дощів і засух, руйнування житлових будинків, доріг, мостів і комунікацій через стихійні лиха, підвищення рівня океану і деградація ґрунтів, неврожаї, міграція комах і інфекційних захворювань, дефіцит питної води, - все це приклади наслідків зміни клімату, які вже виявляються в світі, у тому числі і в Україні. Ефект глобального потепління з кожним роком посилюватиметься, якщо не скорочувати викиди парникових газів.

 

Сьогодні Україна входить в 20 найбільших забруднювачів планети. На виготовлення товарів в Україні витрачається у декілька разів більше енергії, ніж в інших європейських країнах. По кількості викидів парникових газів на одиницю продукції наша держава знаходиться на 5 місці в світі.

 

 


Опубліковано 27.11.2009
1511 переглядів | для друку