Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Інше
«SOS! Чиновники не діють - озеро гине!»

У Дніпропетровську, 21 серпня, Дніпродзержинська громадська екологічна організація «Голос Природи» пікетує обласну державну адміністрацію.

Акція проводиться з метою привернення уваги керівництва області й громадськості до проблеми схоронності унікального Єлизаветівського озера, що розташоване між містом Дніпродзержинськ і селом Єлизаветівка. Озеро є популярним місцем відпочинку місцевих жителів. Відсутність природоохоронних заходів і порушення дренажної системи привело до погіршення екологічного стану цього природного об'єкта.

В 2004 році, з ініціативи організації «Голос Природи», була створена обласна робоча група з питань екологічного стану Єлизаветівського кар'єру. Результатами діяльності робочої групи стало проведення обстеження екологічного стану озера й прилеглих територій, вживання заходів з ліквідації скидання каналізаційних вод з тепличного комбінату. Однак, самі головні заходи - відновлення дренажної системи, передача озера у водний фонд, установлення дорожніх знаків й інформаційних щитів - так і не зроблені.

Бездіяльність відповідальних чиновників стала причиною того, що озеро забруднене побутовими й харчовими відходами, почастішали випадки стихійних пожеж. Порушення дренажної системи привело до підняття ґрунтових вод і підтоплення житлових будинків у с. Єлизаветівка. Сьогодні поруч із озером планується будівництво елітних житлових будинків, що може призвести до вирубки берегового лісу.

З липня 2005 року доля Єлизаветівського озера вирішується за «закритими дверима», консультації з екологічною організацією «Голос Природи» не проводяться, громадськість не інформується про прийняті рішення.

У Дніпродзержинську більшість місцевих парків і зон відпочинку перебувають у санітарних зонах шкідливих промислових підприємств, тому Єлизаветівське озеро має дуже важливе рекреаційне значення. Фактично, це єдине місце, де жителі можуть рятуватися від жари в літню пору, коли вода в Дніпрі зеленіє й стає непридатною для купання.

«Ми стурбовані тим, що чиновники не виконують узяті зобов'язання з поліпшення екологічного стану Єлизаветівського озера. Мета нашої акції - не допустити зміни цільового призначення земель державного лісового фонду й вирубки прибережних лісів, а також змусити чиновників виконати природоохоронні заходи на території озера», - заявив виконавчий директор громадської екологічної організації «Голос Природи» Євгеній Колішевський.

При виникненні питань прохання звертатися за телефонами: 8 05692 67439, 8 067 6811316

Заздалегідь вдячні за інформаційну підтримку.


Опубліковано 22.09.2005
2121 переглядів | для друку