Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери
Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Інше
Учителя Дніпродзержинська взяли участь у міжнародному освітньому проекті

У 2002 році освітній проект «Голос Природи» містив у собі не тільки лекції у навчальних закладах нашого міста, але і роботу над створенням українського посібника «Енергозбереження».

З ініціативи «Голос Природи» учителя нашого міста змогли взяти участь у міжнародному освітньому проекті з енергозбереження SPARE (шкільний проект поводження з ресурсами й енергією).

Дещо про історію проекту. У 1996 році Норвезьким суспільством захисту природи в рамках програми з енергозбереження був створений підручник для школярів. У Росії на основі цього підручника з відповідними виправленнями і доповненнями був розроблений адаптований посібник для школярів. Програма працює в багатьох країнах Європи і Центральної Азії, а тепер почала свою діяльність в Україні.

Учителя і навіть учні м. Дніпродзержинськ також змогли взяти участь у розробці української версії підручника з енергозбереження.

Учителя географії, біології, хімії і фізики шкіл № 29, 25, 44, 5, 30, гімназії №39 і ліцею № 2 одержали навчальний посібник «Енергозбереження» і провели з учнями 7-10 класів кілька практичних занять з метою з'ясування необхідності і доцільності використання посібника з енергозбереження в українських школах.

У результаті їхньої спільної роботи і вчителі, і учні прийшли до висновку, що посібник не тільки пізнавальний і корисний, але і дуже цікавий та вчасний. Тому вчителі з ентузіазмом взялися за роботу з розробки української версії посібника.

У дні зимових канікул у Києві пройшла робоча зустріч учасників проекту SPARE в Україні. Організаторами проекту в Україні виступили клуб «Еремурус» і Національний Екологічний Центр України. На зустрічі були присутні представники із Запоріжжя, Полтави, Києва, Івано-Франківської, Чернівецької областей, республіки Крим, а також представник норвезького суспільства охорони природи Даг Хойстаг.

З Дніпродзержинська в цій зустрічі взяли участь Гнедаш Л.Д. (учитель біології, ліцей № 2), Семілетова А.В. (учитель хімії, ліцей №2), Бесєдіна І.Є. (учитель географії, с.ш. №25) і координатор освітнього проекту організації «Голос Природи» Дубович Є.В. Учителя нашого міста розповіли про результати роботи в рамках проекту в школах нашого міста, а також привезли творчі роботи учнів (малюнки, вірші, твори і навіть пісню), присвячені темі енергозбереження.

Результатом триденної роботи стало рішення розробити український посібник з енергозбереження, що буде включати не тільки розділи, присвячені видобутку палива і використанню різних видів енергії, але й історії енергозбереження в Україні. Вчителі й представники громадських організацій розбилися на кілька робочих груп, що продовжують роботу над змістом посібника.

Протягом усіх трьох днів на робочій зустрічі була присутня представник Міністерства освіти України. З'ясувалося, що в Міністерстві вже кілька років ведеться робота над створенням підручника з енергозбереження, що буде рекомендований як посібник для позакласної роботи. Але, як ми знаємо, на сьогодні в школах України такого підручника немає, і коли його одержать школи, також залишається невідомим.

Важливим в створенні посібника по проекту SPARE є те, що ініціатива виходить «знизу», від самих учителів. Їхня робота над посібником ще раз доводить актуальність теми для сучасного викладання.

Міністерство пообіцяло надати підтримку створенню посібника «Енергозбереження» і ми сподіваємося, що це буде сприяти тому, що посібник якомога швидше потрапить на парти учнів у різних куточках України.


Опубліковано 07.04.2006
2199 переглядів | для друку