Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Інше
Зниження викидів парникових газів через зменшення втрат води й ефективне використання енергоресурсів у комунальному й промисловому секторі

4 серпня 2004 р. у Дніпродзержинську відбулася робоча зустріч «Зменшення втрат води й енергії на комунальних і промислових підприємствах м. Дніпродзержинськ».

Робоча зустріч була ініційована громадською екологічною організацією «Голос Природи» і проводилася з метою інформування керівництва комунальних і промислових підприємств про сучасні можливості зменшення втрат води й енергії.

Витоки води і неефективне використання енергії на комунальних і промислових підприємствах мають ряд екологічних, економічних і соціальних наслідків. Ці проблеми актуальні як для Дніпродзержинська, так і для більшості інших міст України.

Учасники зустрічі були ознайомлені з:

  • негативними наслідками втрат води й енергії (збільшення викидів парникових газів в атмосферу, перевитрата природних ресурсів, підтоплення житлових районів);
  • устаткуванням, що дозволяє оперативно виявляти аварійні витоки води;
  • можливостями фінансування проектів по зменшенню втрат води й енергії з державних і міжнародних фондів.

У 2003 році, намагаючись активно сприяти вживанню заходів, спрямованих на зменшення втрат води й енергії, екологічна організація “Голос Природи” зіткнулася з низкою негативних факторів:

  • небажання керівників комунальних підприємств враховувати думку й рекомендації громадськості;
  • низька зацікавленість керівників місцевих комунальних і промислових підприємств у пошуку інвестицій для виконання водо- і енергозберігаючих проектів.

Узимку 2004 року організація «Голос Природи» була змушена провести акцію «Заощаджуйте енергію!» для того, щоб привернути увагу громадськості до енергетичних втрат. Під час акції активісти позначали неутеплені теплотраси наклейками, табличками і надувними кулями. Надувні кулі, наповнені гелієм, символізували тепло, що летить у небо і не доходить до мешканців. Після проведених акцій ситуація в Дніпродзержинську трохи змінилася. У всякому разі керівники місцевих комунальних і промислових підприємств погодилися зібратися за круглим столом і обговорити можливості зменшення втрат води й енергії.

«Головний підсумок зустрічі – домовленість про співробітництво між екологічною організацією «Голос Природи» і підприємствами міста. Найбільшу зацікавленість у зменшенні втрат води і підвищенні ефективності використання енергоресурсів висловили місцевий водоканал і теплові станції міста. Втрати води і неефективне використання енергоресурсів приводять до надмірного викиду парникових газів, є одними з причин підтоплення міста, а також підвищення комунальних тарифів. Роль організації «Голос Природи» у тім, щоб ознайомити комунальні і промислові підприємства міста із сучасними можливостями зменшення втрат води й енергії. У першу чергу мова йде про те, щоб надати підприємствам допомогу в зборі інформації, пошуку консультантів і технічних експертів, використанні коштів державних і міжнародних фондів», - сказав виконавчий директор екологічної організації «Голос Природи» Є. Колішевський.


Опубліковано 07.08.2004
2232 переглядів | для друку