Оголошення
Підписка на електронний бюлетень


Підписавшись, ви будете отримувати анонси подій, майбутніх акцій, новини

Фінансова підтримка

 Зробіть благодійне пожертвування через online-платіж на рахунок організації

 

 

Ваша фінансова допомога дає нам можливість діяти !

Актуальні новини та події
Інформаційні партнери

 

 

Facebook

Рекомендуємо відео

«Вредные выбросы». Почему они вредны

 

RU  EN
Інше
Чим закінчилося обговорення реконструкції Аульського водопроводу?

6 квітня 2004 року в Українському державному інституті проектування металургійних заводів м. Дніпропетровськ відбулася робоча зустріч “Зменшення втрат енергії і води у водопровідно-каналізаційному господарстві Дніпропетровської області”.

Робоча зустріч ініціювалася Дніпродзержинською громадською екологічною організацією “Голос Природи” і проводилася з метою об'єднання зусиль громадськості, водопровідно-каналізаційних господарств і державних інстанцій для реконструкції Аульского водопроводу.

Екологічна організація «Голос Природи» стурбована аварійним станом Аульского водопроводу, що ставить під загрозу забезпечення водою близько 2 млн. чоловік у Дніпропетровській області. Ситуація погіршується складним економічним становищем, у якому знаходиться підприємство. На сьогоднішній день у Аульского водопроводу практично немає власних коштів для виконання поточних ремонтно-профілактичних робіт і модернізації виробництва. Заборгованість за спожиту енергію складає більше 100 млн. грн. І хоча питання про фінансування реконструкції Аульского водопроводу обговорюється на державному рівні, поки у підприємства немає грошей навіть на те, щоб оплатити розробку техніко-економічного обґрунтування.

На робочій зустрічі були обговорені основні причини, що вплинули на перетворення Аульского водопроводу в нерентабельне підприємство. На думку керівництва «Облводоканал», основною причиною кризи є заборгованість місцевих водоканалів. Представники місцевих водоканалів пояснили свою заборгованість низьким рівнем оплати комунальних послуг населенням. Крім цього, представники водопровідно-каналізаційних господарств висловили своє невдоволення тим, що сьогоднішні тарифи встановлюються місцевими радами народних депутатів без урахування сучасних цін на енергію й ресурси. Як повідомив головний інженер «Облводоканал» О. Бенда, протягом останніх п'яти років вартість води на Аульском водопроводі не міняється, а вартість енергії росте постійно.

На жаль, ніхто з представників водопровідно-каналізаційного господарства не згадав про втрати води й енергії як одну з основних причин складної економічної ситуації на своїх підприємствах. Втрати води для водоканалів – прямі втрати товару, продаж якого приносить цим підприємствам гроші. Втрати енергії, пов'язані з експлуатацією неефективного устаткування, приводять до збільшення собівартості продукції в умовах росту цін на енергоресурси. Енергетичні витрати від загальної вартості аульскої води складають 65 %. От чому екологічна організація «Голос Природи» наполягає на тому, щоб при реконструкції Аульского водопроводу були профінансовані заходи щодо зменшення втрат води й енергії як першочергові.

Для того, щоб ознайомити керівництво «Облводоканал» з досвідом виконання енергозберігаючих проектів в Україні, «Голос Природи» запросив на зустріч закордонних і національних фахівців в області зменшення втрат води і енергії, які успішно діють у нашій державі.

Незважаючи на гостроту дискусій, у залі засідання панувала робоча атмосфера. Практично всі присутні погодилися з необхідністю зниження втрат води й енергії. Представник обласного управління житлово-комунального господарства Н. Макарова заявила, що тема енергоефективності актуальна не тільки для Аульского водопроводу і запропонувала екологічній організації «Голос Природи» провести розширену зустріч для комунальних підприємств всієї Дніпропетровської області.

Зустріч “Зменшення втрат енергії і води у водопровідно-каналізаційному господарстві Дніпропетровської області” закінчилася підписанням резолюції, що містить наступні пропозиції:

  • визначити водо- і енергозберігаючі заходи як одні з пріоритетних напрямків при реконструкції Аульского водопроводу;
  • рекомендувати «Облводоканал» створення спеціальної групи для ведення постійної роботи зі зменшення втрат води й енергії;
  • керівництву області підтримати інформаційну діяльність «Голос Природи» з населенням про важливість економії води й енергії на побутовому рівні і необхідність вчасно оплачувати тарифи за комунальні послуги;
  • надати можливість зацікавленим громадським екологічним організаціям брати участь у контрольно-ревізійних перевірках процесу реконструкції Аульского водопроводу.

“Робоча зустріч “Зменшення втрат енергії і води у водопровідно-каналізаційному господарстві Дніпропетровської області” неодмінно вплине на процес реконструкції Аульского водопроводу, але потрібно прикласти ще чимало зусиль, щоб керівництво «Облводоканал» дійсно взяло до уваги думку громадськості”, – заявив директор екологічної організації «Голос Природи» Євген Колішевський.


Опубліковано 06.04.2004
2124 переглядів | для друку